Yapi kredi tekne kredisi
yapi kredi tekne kredisi

Denizlere açılmak, okyanusun kokusunu hissetmek, alabildiğine balık avları ile özgürlüğü ve güzel koylarda yüzmenin ayrıcalığını yaşamak taleplerimiz arasın da olabilir. Bunun için ise ilk ve en önemli ihtiyaç denize açılmamışı sağlayacak tekne olur. Sadece tutkunun dışında ticari olarak para kazanmak için bile tekne ihtiyacı duyulabilir.

Tatil için sahil kesimlerine mevsimsel olarak gelen kişilerin böyle bir talepleri olmasa dahi, sürekli denize ve suya yakın olan bölgelerde ikamet eden kişiler zamanla tekne tutkularını üst seviyelere çıkarabilir. Gören gözler elbette ister. Fakat maddi olarak normal bir iletişim aracından daha pahalı maliyetlere neden olan tekne alımı kişileri kaynak arayışına sokar. Bu arayışların sonuç alınabilmesi ise Yapı Kredi Tekne Kredisi ile mümkün kılınabilir. Bu anlamda banka talep edildiği taktirde sıfır ve ikinci el teknelere kredi imkanını 48 ay vadelere kadar uzatabiliyor.

Ne Kadar Tekne Kredisi Alabilirim?

Yapı Kredi Bankası Tekne kredisi teminatlı ve teminatsız olarak iki farklı şekilde veriliyor. Kişinin isteğine kalmış bu durum teminatlı iken 100 bin lira iken teminatsız limiti ise 30 bin lira ile sınırlı. 3 ile 48 ay vade arasında alacağınız tekne kredisine mevduatınıza, gayrimenkulünüze ya da menkul kıymetinize rehin koydurabilmeniz ayrı bir kolaylık.

Yapı Kredi Tekne Kredisi kullanmanız halinde ödeme dönemlerini ve tutarlarını tüketici kendisi belirleye bilse de, alınan limite bağlı olarak bankanın uygulamak zorunda noktalarda bulunuyor.

Kredi başvurusuna her türlü bankacılık yollarından başvurabilirken, banka sonuçlandırması ise en fazla 24 saat içerisinde gerçekleştiriliyor. Başvuru için Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerinin telefonu olan 444 0 444 ile 0 8502220444 numaralı telefonlardan bilgi alınabilirken aynı zamanda yapacağınız ödemeler için banka size Worldpuan kazandırıyor ki kazandığınız puanları kullanabilmeniz için yaklaşık 130 bin iş yeri bulunuyor.

Yapı Kredi Tekne Kredisi Başvuru Belgeleri

Tekne almak isteyen kişi gerçek kişi ise nüfus cüzdanı, gelir belgesi istenirken kişi eğer emekli ise emekli maaş cüzdanı bulunmalı. Kişinin gelirine etki edebilecek diğer gelirler de belgelendirilirken aynı zamanda rehin edilecek menkul ya da gayrimenkule ait belge de bulunmalı.

Tüzel kişilikler tekne kredisi almak istediği takdirde serbest meslek belgesi, vergi levhası, noter tasdikli imza sirkülerinin bulunması gerekirken sıfır tekne alımı gerçekleşiyorsa bu tekneye ait fatura isteniyor. İkinci el tekne alınacak ise liman başkanlığı huzurunda imzalanan satış belgesi zorunlu.

Hayallerinizdeki tekneye sahip olabilmek için maddi desteğini esirgemeyen Yapı Kredi Bankası yüzlerce şubesinden talep edeceğiniz tekne kredisi ile ilgili bilgilerinizi alabilir, iki gün içinde yeni tekneniz ile mavi sulara açılarak kimselerin ulaşamadığı koylarda denize girebilir, balık yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir