Sekerbank konut kredisi
sekerbank konut kredisi

İnsanların en temel ve özel isteklerinden ve ihtiyaçlarından birisi ev sahibi olmaktır. Hatta birçok insan yeterli birikimi yaptığında da ilk olarak 2. veya fazlası olan ev sayılarına yatırım yapmaktadırlar. Ev alabilmek için de birçok farklı seçeneğe sahip olmaktadırlar. Bu seçeneklerden en fazla tercih edileni ise hiç şüphesiz ki bankalardan alınabilecek konut kredileridir.

Birçok seçenek dışında Şekerbank kefilsiz 100 bin lira konut kredisi imkanı sunarak ev almak isteyen müşterilerine en iyi hizmetlerden birisini vermektedir. Konut kredileri, bankaların insanlara ev almak için verdiği kredi seçenekleridir. İnsanlar yeni bir ev alabilmek için gerekli olan desteği konut kredilerinden alabilirler. Konut kredilerinin birden fazla seçeneği vardır. İnsanlar vade ve taksit miktarları ile kendisine en uygun krediyi çekmek için uğraşır. Şekerbank kefilsiz 100 bin lira konut kredisi ile en doğru tercihlerden birisi yapılmış olunur.

Kredinin İşleyişi ve Faiz Oranları

Bu krediden yararlanmak isteyen kişiler, sabit faizli konut kredisi olarak da adlandırılabilen bu kredide uygulanan aylık faiz oranı yüzde 1.29’dur. Şekerbank konut kredisi kullanımında belirtildiği faiz oranlarında, kredi kullanım koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Krediye uygulanan aylık faiz oranları kredi sahibinin bankalardaki durumuna, yaşına, cinsiyetine, kredinin vadesi ve tutarına göre değişmektedir.

Bu kredi vadesi en fazla 120 ay olarak hesaplanmıştır. Şekerbank’ın tahsis ettiği  konut kredisi kullanma talebinde bulunacak  kişiler en yakın Şekerbank  şubesine giderek kredi başvurusunu belgeleriyle birlikte yapabilirler. Banka müşteri temsilcilerinden merak ettikleri tüm sorulara cevap alarak yapacakları şubeden kredi başvurusunun sonucunu da hemen öğrenebilirler.

Kredi başvurusu yaparak krediyi 120 ayda ödemek isteyen bir müşteriye aylık yüzde 1.29 faiz oranı uygulanır. Bu tutar ve vadedeki kredinin aylık taksitleri 1.642,87 lira olur. Kredi bitiminde ödenmiş olan toplam tutar da 197.144,40 lira olarak hesaplanır.

Kefilsiz Konut Kredisi

Şekerbank kefil talep etmediği  sabit faizli konut kredisi kampanyası kapsamında kişinin satın almak istediği eve yapılacak görevlendirme sonucunda ekspertiz raporunda belirtilen değerin yüzde 80 oranında kredi kullanabilir.

Uygun faizli konut kredisi kampanyasından yararlanacak olan kişilere aynı zamanda esnek ödeme seçenekleri de sunuluyor. Krediyi kullanacak kişiler  kredi taksitlerini aylık düzenli olarak eşit şekilde ödeyebilir. Farklı ödeme koşullarında farklı taksit ödeme planına tabi olara ödeme yapabilirler. İsterlerse farklı bir dönemde kredi taksitlerini artırarak kredinin bir an önce bitmesini sağlayabiliyorlar. Şekerbank konut kredisi başvurusu yaparak bu kampanyadan faydalanan kişilerin satın aldıkları konuta kredi vadesi bitimine kadar banka tarafından konut üzerine ipotek koyulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir