2 7
2 7

Şeker pancarı üreticileri için finans sağlamak için kurulan Şekerbank, kendini geliştirerek ulusal bankalar arasında yer almayı başarmıştır. Hem bireysel hem de yatırım bankacılığı alanlarında hizmet veren banka çiftçiler ve şeker pancarı üreticileriyle de bağını kesmemiş ve bugün kooperatif üyeleri ile bireysel müşterilerine hizmet sunmaya devam etmektedir. Farklı özelliklere sahip olan kredi kartları ile hizmet veren Şekerbank, müşterilerine özel sunduğu kampanyalarla dikkat çekmektedir.

Şekerbank kredi kartı üyelik ücreti i̇adesi nasıl olur?

Şekerbank Üyelik Ücreti Nedir?

Şekerbank bireysel müşterilerine kredi kartı olarak sunduğu Şeker Kart ile Klasik, Gold ve Platin seçeneklerini sunmaktadır. En az özelliğe sahip olan kredi kart Klasik Şeker Kart olmakla birlikte en özellikli kredi kartı Şeker Gold Kart’tır. Üç farklı seçenekte de müşterilerinden yıllık aidat bedeli alınmamaktadır. Bunun dışında Şeker Bonus Kart bireysel müşterilerin kullanımına sunulmaktadır ve Bonus, Premium ve Plus kartlar olmak üzere üç seçeneği bulunmaktadır.

En düşük özelliğe sahip olan Şeker Bonus Kart olmakla birlikte yıllık aidat tutarı 98 TL olarak müşteriden tahsil edilmektedir. Diğer bir kredi kartı Şeker Bonus Premium’dur ve yıllık aidat ücreti 132 TL’dir. Son kart çeşidi ise, Şeker Bonus Plus Kart’tır ve yıllık aidat ücreti 115 TL olarak belirlenmiştir. Eğer Memur-Sen üyesi olarak görev yapıyorsanız, hiçbir kredi kartı için yıllık aidat ücreti ödemenize gerek kalmamaktadır.

Şekerbank Üyelik Yenileme Ücreti

Şekerbank kredi kartları, için üyelik yenileme ücreti almakla birlikte Şeker Bonus Kart kredi kartı kullanıcıları tarafından üyelik yenileme ücreti ödenmektedir. Şeker Kart Klasik, Gold ya da Platin kullanıcıları herhangi bir üyelik yenileme ücreti ödememektedir. Şekerbank Kredi üyelik yenileme ücretleri kredi kartın özelliklerine göre 98 TL ile 132 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Şekerbank Üyelik Ücreti İadesi

Şekerbank üyelik ücreti, bir nevi üyelik ücreti olmakla birlikte müşterilerin şikayetleri üzerine Banka Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından konu ile ilgili düzenleme yapılmıştır. Yapılan düzenlemeye göre bankalar üyelik ücreti olan kartlar ile birlikte üyelik ücreti olmayan kartları da müşterileri için sunmak zorundadır. Şekerbank da Şeker Bonus Kart kullanıcılarından yıllık üyelik ücreti almaktadır. Bu üyelik ücretini iptal ettirmek için müşteri hizmetleri aranarak, durum bildirilmelidir.

Geri iade için banka tarafından fatura talimatı ve harcama yönünde talep sunulsa da müşteri bunları kabul etmek zorunda değildir. Bunun üzerine Şekerbank’a ait olan herhangi bir şubeye gidilerek iade dilekçesi doldurulmalıdır. Yine dilekçeye olumsuz cevap verilmesi durumunda karttan yapılan kesintileri gösteren belgeler ile birlikte Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilir ve 15 gün içerisinde talebe karşılık olumlu ya da olumsuz cevap verilmektedir.

Şekerbank kredi kartı üyelik ücreti i̇adesi nasıl olur?

Şekerbank Kredi Kartı Üyelik Aidat Ücretleri

Şekerbank tarafından müşterileri için hazırlanmış olan Şeker Kart için üyelik aidat ücreti alınmamaktadır. Kart ücreti almayan Şeker Kart ile nakit taşımak zorunda kalınmaz ve taksitli alışveriş ile birlikte nakit avans ya da taksitli nakit avans imkanları sunulmaktadır. Ayrıca MasterCard/Visa amblemi olan tüm iş yerlerinde geçerli olan bir kredi kartıdır.

Şeker Kart kullanıcısı olarak;

  • Fatura ödemelerinizi ücretsiz olarak otomatik ödeme talimatı vererek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Alışverişlerinizi peşin olarak yapabilir ve daha sonradan banka aracılığıyla alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. 2 ile 12 ay arasında alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz ama bunun için hesap dönemi içerisinde 0 850 222 78 78 numarayı aramanız gerekmektedir.

Şeker Kart tarafından 100 TL ve üzeri alışverişleriniz %2 ‘den başlayan oranlarla taksitlendirilir ve taksitler bir sonraki döneme yansıtılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir