Sekerbank nakit avans
sekerbank nakit avans

Bankacılık ürünlerinin kullanımı bakımından her türlü kolaylığı sağlayan finans kuruluşları hızlı kredi kullanma, nakit ihtiyacını karşılama yolunu kredi kartları ile müşterilerinin hizmetlerine sunmaktadır. Kredi Kartı tahsis ettiği müşterilerine hızlı nakit akışı sağlayan bankalardan birisi de Şekerbank’tır. Bankasında hesabı olanlara nakit avans alternatifi sunulurken, kart sahipleri de bir kaç adımla birlikte Şekerbank Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans kullanımına anında ulaşabiliyor.

Müşterilerinin acil nakit ihtiyacını talep anında karşılanması adına kullanılan kredi kartının limiti doğrultusunda ücretsiz ve 12 ay’a varan vadeler ile hizmete sunan Şekerbank ayrıcalıklarını her türlü hissettiriyor.

Şekerbank Kredi Kartı Taksitli Nakit Avansı Nasıl Kullanılır?

Şekarbank’ın kullanıma sunduğu Bonus, Bonus Plus ve Bonus Premium kartına sahip olan kişiler talep ettikleri halde İnternet bankacılığının kart işlemleri menüsünden, ATM’lerden, 0 850 222 78 78 numaralı çağrı merkezinden ve banka şubelerinden kullanılabilir.

Kredi Kartından çekilebilecek nakit avansın limitleri ise 250 liradan başlarken, maksimum 30 bin lira olarak kullanılabiliyor. Kullanılan krediyi ise ATM’den bir kerede 4 bin lira olarak çekilebiliyor. Yani daha  fazla çekim için masraf kesintisi uygulanıyor.

2014  yılında çıkarılan yasa sonrası bilindiği üzere kredi çekimlerinde tüketicinin cayma hakkı getirildi. Bu hakka göre Şekerbank Kredi  Kartı Taksitli Nakit Avansından kullanılan nakit çekim işlemleri için on dört gün  içinde cayma hakkınız bulunuyor. Fakat bu cayma hakkı ile birlikte cayılan tarihe kadar olan faiz, fonlar ve vergi miktarı bir ay içerisinde bankaya cayan kişi tarafından ödenmesi gerekiyor.

Şekerbank Nakit Avansından Kimler Yararlanamaz?

Şekerbank kredi kartının limiti dolu olanlar yani limiti yetmeyenler ile hesap kesimi sonrası ekstrede belirtilen asgari tutarını son ödeme tarihine kadar ödemeyenler  bu hizmetten faydalanamıyorlar. Bununla birlikte yasal olarak bir yıl içerisinde kredi kartı asgari tutarını üç kez geciktirerek ödeyenler kart borcunun tamamının ifası olana dek bu imkandan faydalanamıyorlar.

Örnek Nakit Avans Ödeme

Şekerbank Bonus kredi kartı sahipleri kartları üzerinden alacakları bin liralık nakit avans çekimi için 12 ay vadede 95,77 lira taksit ödemektedir. Toplam faiz miktarı ise 124,37 lira. Çekilen avans üzerinden KKDF ve BSMV ise 24,88 lira olarak hesaplanmış. Toplamda ödenilen tutar 1.149,25 lira cebinizden çıkmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir