Sekerbank eko kredi
sekerbank eko kredi

Şekerbank EKO Kredi, binalar için yalıtım, enerji verimliliğini, yenilenebilir enerji, arık yönetimi ile tarımlar uğraşan kişilerin sulama ekipmanları için finans sağlayarak doğayı korumayı amaçlayan Şekerbank’ın verdiği bir kredi türüdür. Şekerbank EKO Kredi Bireysel, Ticari ve Tarım olarak 3 farklı kategoride toplanmıştır. Bireysel müşterilere Şekerbank EKO Kredi kapsamında EKO Kredi ve EKO Kredi Yalıtım adı altında iki çeşit kredi kullandırılabilmektedir.

Bireysel müşterilerin duvar, çatı, kapı ve pencereler için ısı, su, ses ve yangın yalıtımı sağlamak için, klima, kazan, kombi, tesisat gibi projelerin uygulamalarında, buzdolabı, çamaşır/bulaşık makinesi gibi A sınıfı elektrikli el aletleri alımında kullanılabilir. Ayrıca tasarruflu veya letli aydınlatma projelerinin kurulmasında ve güneş enerjisi ile ısınma/aydınlatma gibi projelerde bireysel müşterilerin finansal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kredilerdir. Eko Kredinin bireysel müşteriler için 3-36 ay, apartman site yönetimi için 3-60 ay vade seçenekleri mevcuttur.

Ödeme Erteleme Fırsatı

4 ay erteleme, 3 ayda bir ödeme, avantajlı faiz oranları, hızlı ve pratik kredi süreci ve tahsis ücreti alınmaması bu kredinin diğer avantajlarıdır. Ticari Eko Kredi kapsamında ise tesislerin mantolama, çatı, temel ve pencere yalıtımı, endüstriyel doğalgaz dönüşümü, A sınıfı enerji tüketimine sahip makina ve teçhizat alımı, atık arıtma sistemlerinin kurulumu, Hidroelektrik, rüzgâr, güneş gibi yenilenebilir enerji sistemlerinin kurulumu mevcuttur. Yanı sıra tasarruflu yapı elemanları, risk gurubuna giren binaların yıkılarak yeniden yapılması, enerji verimliliğine yönelik ürün satışı için ticari firmalara sağlanan finansman desteği sağlanır.

Çiftçilere Verilen Destek

Tarım için sunulan Eko Kredi de ise çiftçilerin daha az suyla daha kaliteli ve verimli ürün üretmelerini sağlayan modern sulama sistemlerinin kurulması, kurulan güneş enerji sistemleri ile kendi enerjilerini üretebilmeleri için çiftçilere finansman desteği sağlayan kredi türüdür. Çiftçilere sunulan bu kredinin 60 aya varan vade seçeneği ve yılda bir ödeme imkânı gibi avantajları vardır.

Çiftçilik belgesi olan tüketicilerin en büyük destekçilerinden birisi olan Şekerbank, çiftçi kredileri tahsisinde önemli bir aşama kaydetti. Banka çiftçilerin kredi tercihi olmasında önemli bir istatistik yakaladığı gibi sunulan hizmetlerin beğenilmesi bu istatistiklerin yukarı yönde artmasına neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir