Kupon daire nedir
kupon daire nedir

Ev alma düşüncesinde olan insanlar gerek netten sosyal medya üzerinden, gerek gazete ilanlarından ev ilanlarına bakmaktan kendini alıkoyamaz. Ancak buralarda tabir edilen  kupon daire nedir? Bu ibarenin anlamını bilmeyenler  derlememizi okumalarında fayda olacaktır.

Kupon Daire Nedir?

Yerleşim yerinin en merkezi noktasında, değeri yüksek,  hemen hızlı bir şekilde satışı yapılabilecek olan lüks ve büyük çaptaki binalar için kupon daire tabiri edilmektedir. Bu daireler başlı başına özel tasarımı olan birinci sınıf dairelerdir. Ancak bizlerin ilanlar  üzerinde gördüğümüz kupon daire tabiri bu özellikler dışında daireler için hemen satabilmek için kullanılan çoğu aldatmaca reklamlardır. Belirtilen dairelerin manzaları güzelliği ile kira getirisinin yüksek olması, güvenlikli ve sosyal tesisleri bol olması gerekir.

Kupon Daire Özellikleri Neler?

Gerçek bir kupon daire boş kalmaz, satışı kolay olur. Satış istenmediği zamanlarda kiralanması kolay olur ve yüksek miktarda kira getirisi sağlar. İç malzemeleri ile göz doldurur, genel olarak güney cephelidir ve manzaraları insanı cezbeder.

Emlak sektörü kendisini bu konuda bir hayli geliştirmiş görünmektedir. Satılan dairelerin pazarlanmasında lüks, akıllı daire, rezidans gibi kelimeler kullanarak ev sahibi olmak isteyenlere benzersiz yapı sunarmış gibi bir tavırları bulunur. Öyle ki stüdyo dairelere dahi kupon daire denilerek  insanlar bir bakıma kandırılma çabası içerisindedirler.

Bu şekilde yanıltmaların bir nedeni gayrimenkul işi yapanların ve satışı yapan emlakçıların yeteri kadar eğitime sahip olmalarıdır. Eğitimini almadan küçük bir dükkan diyebileceğimiz yerlerde emlak satışı yaparak çalışan kişilerin bir çoğunun sertifikası bile bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir