Icralik konutlar

İcralık konut satışları, bu kapsamda satılan konutların piyasa standartlarına göre daha uygun olması sebebiyle bireyler ve ticari firmalar tarafından büyük ilgi görmekte. Bankalar, kredi ile alınan ya da çeşitli kredi hizmetleri için teminata alınan konutları, borcun ödenmemesi durumunda kendi uhdesine alıyor. Bir süre sonra banka açısından maliyet oluşturmaya başlayan bu konutlar, çeşitli platformlarda satışa sunuluyor.

İcralık bir konutun, iş yerinin ya da arsanın banka nezdinde kaldığı her gün banka için büyük bir zarar teşkil etmekte. Bu konutlar için bilançoda karşılık ayrılması, konutlara ait sigortaların yapılması, vergi ödemelerinin gerçekleştirilmesi ve bina masrafı gibi masrafların banka tarafından karşılanması gibi maliyetler, bankalar açısından büyük bir külfeti de beraberinde getirmekte. Bu gibi maliyetlere katlanmamak, en önemlisi de bilançoda bu varlıklarla ilgili karşılık ayırmamak adına bankaların ellerindeki konutları uygun fiyatlarla sattıkları görülmekte. 

Bu içeriğimizde sizlere icralık konut satışları hakkında bazı önemli tüyolar verecek. Hangi bankalar icralık konut satıyor? Sorusunun yanıtını da detaylı bir şekilde sunuyor olacağız. Siz de icralık ev ilanlarına göz atarak uygun fiyatlı konutları bir arada görebilir, hayalini kurduğunuz eve belki de size sunacağımız platformlardan birinde kavuşabilirsiniz.

Hangi Bankalar İcralık Ev Satıyor?

Bireysel ve ticari krediler için teminat olarak gayrimenkul alan bankaların neredeyse tamamı icralık ev satmakta. Borcunu ödeyemediği için gayrimenkulünü kaybedenler de bankaların satış imkânlarından yararlanabiliyor. Öyle ki gerçek değerinin altında bu evleri geri alanların sayısı da azımsanmayacak türden. 

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Yapı Kredi Bankası, Akbank, İş Bankası gibi bankaların icralık evleri, en çok ilgi gören seçeneklerin başında gelmekte. Bunların dışında kalan bankalar da gerek kendi sitelerinden, gerekse bu alanda kurulan satış sitelerinden gayrimenkul satışı yapabilmekte.

Ziraat Bankası İcralık Evler

Ziraat Bankası icralık evler için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ. Ziraat Bankası, en çok konut satışı yapan bankaların başında gelmekte. Gerek şube sayısının fazla olması, gerekse kredi kullanımlarının diğer bankaların üzerinde olması sebebiyle Ziraat Bankası’nın elinde çok fazla gayrimenkul birikmekte. 

Ziraat Bankası icralık konut satışı, yukarıda sunmuş olduğumuz site üzerinden gerçekleştirilmekte. Siteye giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan arama uygulamasını kullanarak yalnızca belirli iller için arama yapabilir, fiyat aralığına göre satın alabileceğiniz evleri kolayca filtreleyebilirsiniz.

Bankadan Satılık Daire Vakıfbank

Vakıfbank icralık evler konusunda Ziraat Bankası’ndan sonra en büyük ilgiyi görmekte. Vakıfbank da kamu bankası olması sebebiyle çeşitli kredi hizmetlerini teminat karşılığında sunmakta. Teminat şartlarının yerine getirilmemesi sebebiyle Vakıfbank tarafından satışa sunulan gayrimenkullere ulaşmak için Buraya Tıklamanız yeterli olacak. 

Vakıfbank icralık daire satışı sayfasına giriş yaptığınızda teklif usulü ile satış işlemi yapıldığını göreceksiniz. Siz de beğendiğiniz bir konut için bu site üzerinden kolayca teklif verebilir ve dilediğiniz ev için gerekli şartları sağladıktan sonra o evin yeni sahibi olabilirsiniz. Benzer şekilde hızlı arama çubuğunu kullanarak kendi istediğiniz şekilde ev arayabilir ve bu evlere teklif verebilirsiniz.

Halkbank İcralık Evler

Bankadan icralık evler ile ilgili içeriğimize Halkbank ile devam ediyoruz. Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın ardından sıralamaya giren bir diğer kamu bankası olan Halkbank, satışlarını BU SİTE üzerinden gerçekleştirmekte. Türkiye’nin farklı illerinde yer alan konutlarla beraber iş yeri, arsa ve tarlalar için de göz atabileceğiniz bu sitede oldukça fazla sayıda gayrimenkul bulunmakta.

Site ana sayfasında yer alan arama kriterlerine göre kolayca arama yapabilir, beğendiğiniz gayrimenkuller için anında teklif verebilirsiniz. Halkbank icralık konut satışı için teklif teminatı yatırmanız gerekmekte. Teklif verme işlemiyle beraber bankanın sizinle iletişim kurabilmesi adına güncel bilgilerinizi paylaşmanızı öneririz. 

Akbank İcralık Evler

Akbank tarafından el konulan ve satışa hazır hale getirilen evlere Akbank icralık evler web sitesinden ulaşabilirsiniz. BURAYA TIKLAYARAK ilgili siteye anında erişebilir ve çeşitli arama verilerini kullanarak hayalinizde canlandırdığınız evi hemen bulabilirsiniz. 

Akbank icralık konut sitesinde İstanbul’dan Konya’ya, Mersin’den Adıyaman’a kadar birçok ilden konut bulunmakta. Oldukça geniş bir gayrimenkul portföyüne sahip olan Akbank, satış hızı bakımından da birçok bankanın önünde yer almakta. Hiç teklif yapılmayan konutlara ilk teklifi, diğer konutlara ise kendi teklifinizi sunarak satış sürecine katılım gösterebilirsiniz. 

İş Bankası İcralık Daireler

Bankaların icralık konut satışları içeriğimizde şimdi de İş Bankası’na yer veriyoruz. İş Bankası icralık daireler için BURAYA TIKLAYABİLİR ve birbirinden kaliteli evlerin ne kadar uygun fiyatlardan satışa sunulduğunu hemen görebilirsiniz. Toplam gayrimenkul satış sayısına bakıldığında İş Bankası’nın en dikkat çeken bankalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. 

İster ana sayfada karşınıza çıkan evler için teklif sunabilir, ister yine ekranın sol tarafındaki arama uygulamasından kendi istediğiniz türden bir ev bulabilirsiniz. Arama uygulamasında fiyat skalasına göre ya da gayrimenkul türüne göre kolayca arama yapabilirsiniz. Beğendiğiniz bir konut için ilan bölgesinde yer alan Teklif Ver seçeneğini kullanmanız gerekiyor. 

Teklif verme aşamasında bankaya bazı iletişim bilgilerinizi sunmanız gerekecek. Teklifiniz banka tarafından değerlendirilir ve uygun bulunması halinde sisteme giriş yapıp teklif verebilmeniz için tarafınıza bir kullanıcı adı tanımlanır. Telefonunuza gönderilecek bilgilerle beraber sisteme girerek teklif verebilmeniz için söz konusu satış için belirlenen teminat bedelini yatırmanız gerekir. Banka tarafından ihaleye katılım için istenen belgelerle beraber teminat bedelini yatırdığınızı gösteren dekontu da sisteme  taramalısınız. Bu şekilde dilediğiniz gayrimenkul için ihaleye katılabilir ve ihalenin sizde kalmasıyla beraber alış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi İcralık Evler

Yapı Kredi icralık evler uygulaması sayesinde Yapı Kredi Bankası tarafından halka arz edilen konutları görebilirsiniz. Çeşitli kategoriler arasından dilediğiniz gayrimenkul tipi için özel arama yapabilir, ayrıca ana ekranda bulunan konutlar için de hızlıca teklifte bulunabilirsiniz. Eğer yalnızca tek bir şehirde yer alan gayrimenkullerle ilgileniyorsanız sitenin ana sayfasında yer alan arama çubuğunda şehir seçimi yapabilirsiniz. Yapı Kredi icralık evler sitesine ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Kuveyt Türk İcralık Evler

Diğer bankaların icralık konut satışlarına göz atıp aradığınızı bulamadıysanız bir de Kuveyt Türk icralık evler satış sitesini incelemenizi öneririz. Fabrikadan arsaya, iş yerinden konuta kadar her türlü taşınmazın satışa sunulduğu BU SİTE, aradığınız evi bulmanız açısından oldukça etkili bir araç olacak. 

Kuveyt Türk gayrimenkul satış sitesinde ilk olarak kategori seçimi yapmanız gerekiyor. Sadece konutlarla ilgileniyorsanız ana ekrandaki mesken ikonuna tıklamanız gerekmekte. Açılan sayfada hem örnek konutlara göz atabilir, hem de kendi kriterlerinize göre akıllı arama uygulamasından faydalanabilirsiniz. Beğendiğiniz bir konutun görseline tıkladığınızda detay sayfasına ulaşacak ve teklif verme özelliği sayesinde teklifinizi Kuveyt Türk’e kolay bir şekilde iletebileceksiniz.

Türkiye Finans İcralık Daireler

İçeriğimizin son başlığında Türkiye Finans icralık dairelerden söz edeceğiz. Türkiye Finans icralık daire satış uygulaması için BURAYA TIKLAMANIZ gerekmekte. Açılan sayfada satış fiyatlarına çok ama çok şaşıracağınızdan emin olabilirsiniz. Zira Türkiye Finans, uygun fiyatlı icralık daire satışı yapan bankalardan biri olarak bilinmekte. Diğer bankaların aksine daha hızlı bir satış stratejisi izlemesi, en çok icralık konut arayanların işine gelmekte.

Türkiye Finans icralık evler için teklif vermek istiyorsanız belirttiğimiz adrese giriş yapmanız gerekmekte. Eğer belirli bir il için arama yapmak isterseniz ekranın sol tarafında yer alan arama uygulaması oldukça işinize yarayacaktır. Ayrıca belirli aralıktaki fiyatlara göre arama yapmak isterseniz minimum ve maksimum fiyat alanlarını doldurmak suretiyle aramanızı daraltabilirsiniz.

Size sunduğumuz bankalar dışında kalan birçok banka da elindeki konutları bu gibi satış siteleri üzerinden satmayı planlamakta. Siteleri incelediğinizde neredeyse tamamında teklif usulü ile ihale gerçekleştirildiğini göreceksiniz. Bu ihalelere katılmak için ilk olarak iletişim bilgilerinizi paylaşmanız ve ardından da teminat için belirlenen bedeli ödemeniz gerekiyor. Bu ödeme sonrasında istenen diğer evraklarla beraber başvurunuzu bankaya iletebilir, böylece ihaleye katılım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca icralık araçlar hakkında bilgi almak istiyorsanız ; Ziraatbankdan Satılık Araçlar konusunu inceleyebilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir