Kredi oderken kredi cekilirmi
kredi oderken kredi cekilirmi

İnsanlar kredi kullanımı sonrası ortaya çıkabilecek olan muhtemel çözüm kaynağı olarak gördüğü ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilir. Hatta hiç kredi alamayan insanların bile talepte bulunmasına engel olabilecek bir husus bulunmaz. Önemli olan talep sonrası kredi onayının verilmesi, talebinizin karşılanmasıdır.

İnsanların birden fazla kredisi olabilir. Yasal olarak ikinci ya da üçüncü bir kredi kullanamazsınız diye bir yasal zemin yok. Kredi kullanılabilmesinin temel şartları kredi notunuz, geliriniz olması, alacağınız kredinin geri ödemesini sağlayabilecek seviyede olunmasıdır. Yani kredi öderken kredi veya krediler çekebilirsiniz.

Kredi Öderken Kredi Çekebilmenin Şartları

Verilen krediler insanların gelirlerine oranla verilir. Çünkü yaşamın idame ettirilmesinde temel ihtiyaçların karşılanmasına sağlayacak maddi değerin kişide kalması, diğer kısmı ile de kredi borçlarını ödeyebilmesinin muhasebesi yapılır. Sonuçta kazandığını kredi ödemesine yaparsa bu borçlu nasıl yaşayacak ya da ailesini yaşatabilecek?

Kişi talep ettiği krediyi ödeyebileceği bir gelir beyan eder ve bunu belgelerine dayandırabilirse istediği krediyi alabilir.

Bununla birlikte bazı özel bankalar, normal gelirlerine göre daha yüksek oranlarda kredi imkanı verirler. Kişi sürekli çalıştığı bankayla ilişkilerini sağlıklı yürütüyorsa, uzun zaman içerisinde kullandığı bireysel borçları, kredi kartı borçları gibi unsurları zamanında yerine getiriyorsa bu bankalar müşterilerine ayrıcalıklar tanımlayabilirler.

Diğer bir taraftan kredi onayı verilmemesine rağmen kişinin kredi kartı talebini yerine getirirler ya da mevcut kredi kartlarının limitlerini istedikleri seviyeye getirebilirler. Limiti yükselen kredi kartlarından kullanılacak olan nakit çekimlerini taksitlendirerek, kampanya şartları altında uygun faizlerle bir nevi ihtiyaç kredisi sağlamış olurlar.

Sonuç olarak gerçek kişi ya da ticari kuruluşların geri ödemesi devam eden çeşitli kredi borçları bulunurken, yine finans kaynağı olan bankalardan kredi çekimi yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir