Kredi notu bir ayda ne kadar artar
kredi notu bir ayda ne kadar artar

Kredi taleplerinizde kimliğiniz kadar öneme sahip olan kredi notunuz, sizlerin banka tarafından eli boş gönderilmenize neden olabilecek büyük bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi notunuz yüksek ise her şey yolunda gider. Ancak düşük ise bütün hesaplarınız tersine dönebilir.

Kredi kullanma telaşına giren tüketiciler, düşük kredi notu sebebiyle kredi kullanamadıklarından dolayı, hızlı bir şekilde notlarını yükseltme çabasına girerler ve yollarını bulmaya çalışırlar. Ancak bu çaba neredeyse başladıkları yerde geri biter. Çünkü hemen dip yapan notunuzun yükselmesi zaman alacaktır.

Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Yükselir?

Neredeyse yaptığımız bütün bankacılık işlemlerinde kredi notu karşımıza çıkar. Kredi kullanırken veya kredi kartı alırken bankaların ilk baktığı kıstas olan kredi notu bankacılık işlemleri için çok önemlidir. Kredi notu birisinin bankadaki sicilidir diyebileceğimiz gibi finans kuruluşlarının o kişiye olan güveni ve bakış açısıdır.

Kredi notu bazı durumlarda düşerken bazı durumlarda yükselir. Kredi veya kredi kartı borcu ödemeleri geç yapıldıysa kredi notu düşecektir. Bir günlük bir gecikme bile kredi notunu düşürmeye sebep olur. Aynı zamanda son yıllarda yapılan düzenlemelerle beraber kişilerin ödemediği telefon veya internet faturası gibi faturaları da kredi notunu dürmeye sebep oluyor.

Kredi notu yükseltmek isteyen birisi 1 ayda ne kadar kredi notu yükseltebileceğini merak eder. Kredi notunun 1 ayda ne kadar yükseleceği kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu yükselmenin kredi notunuzun neden düştüğüyle de bağı vardır. Yani kredi notunuz kredinizi geç ödediğiniz için düştüyse 1 ay içerisinde çok az yükseltebilirsiniz. Çünkü kredi ödemeleri kredi notunda büyük öneme sahiptir. Aynı şekilde kredi kartı borçlarının geç ödenmesi de kredi notunuzu çok fazla etkiler.

Kredi kullanma notları 1600 seviyelerinde olup bankaların inisiyatiflerine göre değişkenlik gösterir. Ve notu düşük olan insan banka alışverişlerini düzenli yapması halinde 200 puan bantlarında artmaktadır. Bu artış ise kredi kullanımına uygun değildir. Ancak kişinin yasal takibe düşmeyen borçlarının hepsinin kapatılması, bankayla yapılandırma yoluna gidilmesi bu durumları değiştirebilir.

İnsanlar gelecekteki ihtiyaçlarını düşünerek hareket etmeli, mevcut olan borçlarını zamanında ödeyerek sağlam zeminler üzerinde ilerleyebilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir