Kredi kartindan havale
kredi kartindan havale

Her türlü ödeme hizmetlerine yanıt verebilen, sahibi olduğumuz kredi kartları ile aynı bankanın farklı şubelerine havale yapabilmemiz mümkün.

Çeşitli sebeplerden kaynaklanan ödemelerimizi farklı bankalara Eft’ler yoluyla gönderebiliyorken parayı göndermek istediğimiz hesap aynı bankanın farklı şubesinde olabilir.  Bu durumda en uygun para aktarma işlemi havaledir.

Kişilerin en çok yaptığı banka aracılığıyla ödeme işlemlerini okul ödemeleri, aidatlar ve kiralar oluşturuyor. Bu ödemeleriniz düzenli havale talimatı ile yapılabiliyorken aynı zamanda tek seferlik de yapabiliyoruz.

Kredi Kartından Havala İşlemi

Kredi katından havale işlemine olanak veren başlıca bankalar TEB, Akbank, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, İng Banktır. Eft işleminde olduğu gibi havale işlemlerinde mesai saatleri aranmayacağından yapacağınız havale ile göndereceğiniz para anında karşı hesaba geçebilmektedir. Fakat bu işlem için bankanıza komisyon ve ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Garanti Bankası Bonus Karttan Hesaba Havale

Garanti Bankası Kredi Kartı ile havale için nakit avans faizi uygulanmıyor. Bu işlem için göndermek istediğiniz tutarın % 3.50’si ile ayrıca 3 TL masraf ödersiniz. Bu işlem için verilen talimat iptal edilemezken bonus, mil gibi puan  kazançlarınız da bulunmuyor.

Akbank Axess İle Havale

Yapmanız gereken ödemelerinizi Akbank Kredi Kartınızdan havale ile yapmanız gerekirse göndermek istediğiniz tutarın % 3.78’ini vergiler dahil masraf olarak ödüyorsunzu. kart limitiniz dahilinde havaleler yapabilirsiniz.

TEB Bonus İle Havale

Kişinin isteğine bağlı olarak peşin yada taksitli olarak havale imkanı sağlayan TEB, Bonus kart sahiplerinden bu işlem için her 100 lira gönderimlerinize 3,15 lira ücret tahsili yapmaktadır. Taksitli gönderim için ücret alınmazken bu işlemin faiz oranı ise % 1,84.

Yapı ve Kredi Bankası World Kart Karttan Havale

Hesaptan yapılan havalelere ücret kesintisi uygulamayan Yapı Kredi Bankası World Kart üzerinden havale talebi için tutarın % 3’ü oranında komisyon ve toplamda ayrıca 3 lira masraf almaktadır.

İng Bank Bonus İle Havale

Eft gönderiminde olduğu gibi havale gönderimi 2-9 ay vadeler arasında yapılabiliyor. % 1.99 faiz oranı olan bu işlem için ayrıca komisyon ödenmiyor.

Bankalardan havale gönderimi sizin kişisel durumunuza göre ücretsiz yapılabilir. Genelde maaşlarını bu bankalardan alan müşteriler bu ücretlerden muaftır. Fakat kredi kartı başlıca farklı bir işlem oluşturduğundan gönderilen tutarın asgarisi ödenebilmektedir. Bu durum için ayrıca faiz ödeneceğinden ücretsiz olması söz konusu değildir.

Bütün artılarını ve eksilerinin muhasebesini yaparak kişi kendisi alternatifleri kullanırken hesabında nakit para olmayan kişilerin bu yollarla ödemelerin gerçekleştirebilmeleri yine bir ayrıcalık olarak görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir