Kredi ve Finans Portalı

Kredi Borcu Erteleme Olur mu?

Aldığınız  konut, ev ve ihtiyaçlar için bankalardan kullanmış olduğunuz kredileri ertelemek mümkün mü? Kredi borcumuzu dondurabilir miyiz? İsterseniz bu sorularınıza cevap bulmaya çalışalım.

Kredi, Kredi Kartı Borcu Ertelenir mi?

Aldığınız maaşın büyük kısmını kredilere geri ödemede kullanıyor olabilirsiniz. Dünya hali olarak insanların başına beklenmedik harcamalar çıkabilir ve bu harcamalar  sonrası ödemelerinizi aksatabilir, kredi borcunuzu ödeyemez hale gelebilirsiniz.

Kredileri kullanırken bankalar ile aranızda imzalamış olduğunuz, sözleşmeleri ve özellikle hangi yükümlülükler altına girdiğinizi incelemekte fayda vardır. Ancak bankalar hazır matbu halindeki sözleşmeleri önünüze koyarak, kendilerini ve verdikleri krediyi güvence altına almaktadırlar. İmzalamış olduğunuz kredi sözleşmesinde kredi borcunun dondurulması, kredi borcunun ertelenmesi ile ilgili bir madde bulunabilir.

Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

Kredi ve Kredi kartları olağan şartlarda ertelenmemektedir. Çünkü imzalamış olduğunuz sözleşme ekindeki ödeme planında ayrıntılar açıkca yazılmıştır ve kredi borcu ertelemekten ziyade yapılandırılabilir. Yapılandırma ile yapılan tarihteki ana paranın borç ödemesi ile yeni miktarda kredi çekilir ve yeni faiz oranı ile yeni ödeme planı hazırlanır.

Aynı şekilde bir ve birden fazla bankaya olan kredi borçlarımızı transfer yoluyla başka bir bankadan alacağımız krediler ile kapatarak tek bir taksite bağlayabilir ve kendinizi ekonomik olarak rahatlatabilirsiniz. Bunun için kredi borç transferi başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kredilerinizi ödeyemez duruma gelirseniz bu durumda yapmanız gereken en mantıklı şey bankanız ile görüşürek  bu duruma bir çözüm yolu bulmaya çalışmanız olabilir. 90 gün boyunca kredi ödemelerinizi yapmazsanız yasal takip süresinin başlaması anlamına gelmektedir. Yasal takip ile icraya verilebilir, ödeme yapacağınız miktar masraf ve avukat vekaleti ile artabilir.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Taksit Erteleme

Bankaların internet bankacılığı üzerinden de erteleme yapmanız mümkün. Bir çok banka müşteri ile bire bir görüşmeden kredi ve kredi kartı borçlarını erteleyebiliyor. Ancak bu erteleme ile yine faiz işletilmiş oluyor.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Krediden Nasıl Cayarız?

Kredi kartınızdan yapmış olduğunuz peşin alışverişleri de internet bankacılığı üzerinden küçük meblağlarda faiz oranı işletilerek taksitlere böldürmek mümkün oluyor.

Sonuç olarak kredi ve kredi kartı borcunuzu dondurma gibi bir alternatifiniz bulunmamakla birlikte, bankanın sizlere vereceği imkanlar çerçevesinde bir dönem borçlarınızı erteleyebilir yada isteğiniz doğrultusunda yapılandırmaya giderek yeni kredi başlangıcı sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Emin dedi ki:

    Hiç bşr banka kredi ve taksit ertelemiyor boşuna heveslenmeyin