Kredi bitmeden kredi cekilirmi
kredi bitmeden kredi cekilirmi

İhtiyaç fasıl iken kullandığınız kredi sonrası geçen zamanla ekonominiz açılmış olabilir, bazı borçların kapatılması için nakite ihtiyaç duyabilirsiniz. Hali hazırda kredi ödemeniz varken ikinci bir kredi kullanabilir miyiz? gibi bir merakınız varsa lütfen yazımızı okuyun.

Borcu Bitmeyen Kredi Varken Yeni Kredi Çekilir mi?

Ödemelerine devam ettiğiniz kredilerin borcu bitmeden yeni bir kredi çekebilmeniz elbette mümkün. Ancak bazı kriterleri aşabilirseniz ikinci bir kredi hatta üçüncü bir kredi kullanabilirsiniz. Öncelikle yeni çekeceğiniz kredi için geliriniz yeterli seviyede olmalı. Yani taksitleri ödeyebilecek gücünüz bulunmalı ve kredi notu düşüklüğü bir sorununuz bulunmamalı. Zaten kredi notunuz düşükse yeni bir kredi talebini yapmaktan elbette çekinin.

Bununla birlikte yeni kredi kullanımı ile fazladan para çekerek bir önceki borcu kapatarak yeni kredi borcu taksitlerinizi ödemeye başlayabilirsiniz. Böylelikle fazla taksit ödemez ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Bunun içinde bankanın şartlarına ve kredi kriterlerine uygun olmanız gerekir.

Her ne durumda olursanız olun, eğer nakit ihtiyacınız varsa krediye başvurmaktan çekinmeyin. Sonuçta başvuru yaptınız diye size bir sorun teşkil edilecek bir durum yoktur. Her ne kadar yasaklı dahi olsanız başvuru yapabilirsiniz.

Dijital Bankacılık İle Anında Kredi Alabilirsiniz.

Bazı başvuru durumlarında bankalar gelir durumunu ve kredi notu gibi etkenlerde esnetme yapabilmektedir. Bunun için anında dijital bankacılık kanalları ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Önde gelen uygulamaları ile dikkat çeken Akbank Direkt üzerinden krediye başvurarak birkaç dakika içerisinde anında kredi sahibi olabilir ve hesabınıza 15.000 liraya kadar nakit kredi kullanımı sağlayabilirsiniz. Anında kredi ile online internet üzerinden yapacağınız sözleşme ile bütün bunları yapmak kısa bir zaman içerisinde sağlanabilmektedir.

Sonuç olarak bankalar krediler verebilmek adına çaba gösterir. Sizlerin de kredi borcunuz olsa dahi yeni bir kredi kullanma imkanı verirler. Hatta kayıtlarında bütün borçlarınız görseler dahi size kredi teklifleri ile birlikte gelebilirler.

Yapılan kampanyalar ile mevcut kredi kartınızdan düşük faizlerle nakit taksitli avans çekimine izin veren bankalar aynı zamanda ek hesaplara tanınan limitler dahilinde taksitli kredi de verebilmektedir. Ancak bu kredilerin limitleri düşük olur ve size tanınan miktarlarda gerçekleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir