Kimler kredi alamaz
kimler kredi alamaz

Acilen paraya ihtiyacı olanların imdadına en yakın kurtarıcı bankalardan alınan ihtiyaç kredileridir. Kullanılacak krediyle gelen nakit ile birçok hastalığımıza çare bulur kısa bir dönem de olsa alacağımız ekstra oksijen ile hayat buluruz.

İsteyen Herkes ihtiyaç Kredisi Alabilir Mi?

Tabi ki herkes için kredi almak, bir büfeye gidip, ekmek ve su almak kadar kolay olmayan bir aşamadır. Her bir basamağı bazılarımız için sıkıntılı olabilir. Başvuru yolu, başvuru şekli, neye başvurulduğu, neden başvurulduğu hep sorgulananlar arasında,  kredi kullanacak kişinin endişeleriyle birlikte filizlenir. İhtiyacımızı düşünür arkasından alıp alamayacağımız korkusuyla yüzleşiriz. Bu korkulardan uzak bir finans alışverişi istiyorsak, alabilmemiz için olmazsa olmazımız düzenli gelir sahibi olunmasıdır. Alacağın paranın geri ödemesini yapmak zorundasınız, hiçbir banka akrabalarınız ya da anne babanız gibi sizlere karşılıksız para vermez. Verdiğinin fazlasını ister.

Düzenli gelir aşamasını kaydediyorsanız, bankalara kredi borcunuz olmamalı. Ya da herkesin anladığı tabir olarak söylersek kredi notunuz yeteri kadar yüksek seviyede olup, kredi isteğinizi karşılamalıdır. Kredi Notu bir başka söylemle Findeks notunuzun yüksekliği kredi alabilmeniz için artı etken olarak hanenize yazılacaktır.

Çalışanların gelir dayanağını gösterir bordronuzla, adres belgenizle, nüfus cüzdanınızla başvurduğunuz müşteri hizmetleri yetkiliniz sizlerin başvurunuzu değerlendirip sizlere olumlu dönüş yapma süresi sizin artılarınıza göre daha da kısalır. Tüm şartlar sizinle birlikteyse ve limitiniz yeterli ise banka size hiç sorun çıkarmadan bütün işlemleri yaparak istediğiniz parayı verebilir. Banka limitleri farklılık gösterir. Banka şube limitinin üstünde talebiniz olursa, banka bunu üst müdürlüğüne sunarak onaylanmasını bekler.

Bankalardan daha önce almış olduğunuz çeşitli krediler bulunabilir. Bu kredi taksitlerini ödemenizde ya da bankadan almış olduğunuz kredi kartının ödemelerini aksattığınız durumlarda kredi talebinizi unutmak zorunda kalabilirsiniz. Hele hele kredinizi ödemeyip te, yasal takibe düşer, icralık olursanız sizler uzunca bir süre notunuzu yükseltemeyeceğinizden, meşhur kara liste tabirine takıldığınızdan dolayı kredi kullanamazsınız. Bu noktada finans kuruluşları ve bankalar sizi anlamazlar. Çünkü bu kuruluşlar para kazanma peşindedirler ve duygusal bir bağla müşterilerine hizmet vermezler. Nasıl sizlere bu imkânları faydalandırırlarsa aynı şartlarda geri iadesini isterler.

Sonuç olarak kredi almak için bütün imkânlarınızı seferber ederek başvuracağınız bankadan kredi talebiniz, geliriniz ve kredi notunuza bağlı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir