Isbank emekli promosyonu
isbank emekli promosyonu

Bin liraya kadar maaş alan emekliler bir kereye mahsus 300 TL alırken, 2 bin liraya kadar alanlar ise 375 lira, 2 bin lira üzerindekiler ise 450 TL yasal olarak promosyon alırlar. Elbette bu promosyon ücretini alabilmenin kriterleri mevcuttur ve bunların karşılanıyor olması gerekir.

Bankalar sabit gelirli müşterileri kendi bünyelerine çekebilmek için devamlı güncel kampanyalar yapmaktadır. Kimi banka promosyon verirken kimisi sıfır faizli kredi kullandırıyor. Kimi banka hesap işletim ücreti almazken kimisi kredi kartına puan veriyor. Bunun gibi daha birçok bankacılık işlemlerine ait kampanyaları bulmak mümkün. Devlet kurumlarında çalışan memurların kurumun çalıştığı bankanın haricinde istediği bankadan maaşını alması gibi bir durum söz konusu değil. Ancak SGK, Bağkur ya da emekli sandığı emeklileri maaşlarını alacakları bankayı kendileri seçebilmektedir. Bu nedenle özellikle emekli maaşı alanlar için bankalarda devamlı güncel kampanyalar bulunmaktadır.

Yasal Olarak İş Bankası Promosyon Ücreti

Yasal olarak bankaların ödemesi gereken promosyon miktarı belli şartların taşınması ile belirlenmekte ve ödemesi yapılmaktadır. İş bankasına maaşınızı taşıyorsanız ve üç yıl boyuna buradan maaşınızı alacağınız taahhüdünde bulunabiliyorsanız iş Bankası size promosyon ödemesi yapacaktır. Bin liraya kadar maaş alan emekliler bir kereye mahsus 300 TL alırken, 2 bin liraya kadar alanlar ise 375 lira, 2 bin lira üzerindekiler ise 450 TL yasal olarak promosyon alırlar. Mart 2017 tarihinde başlayan bu hizmet ile bankalar kendi mevzuatları ile farklı miktarlarda ödeme yapabilirler.

Emekliye Promosyon Adı Altında Ödeme Var mı?

Peki, İş Bankası Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor? İş Bankasının şu anki kampanyalarına bakacak olursak İş Bankası emeklilere promosyon vermemektedir. Ancak mevcut ve maaşını yeni İş Bankasından alacak müşterilerine “Emeklilik Paketi” adı altında sunduğu hizmetler vardır. Bu hizmetlere bakacak olursak, emekli maaşını ilk defa İş Bankasına taşıyacak olan ve İş Bankası kredi kartı olan emeklilere ilk maaşın hesaba yatmasını izleyen gün tek seferlik 50,00 TL puan yatırılmaktadır. Maaşını İş Bankasına taşıyan ve mevcut İş Bankasından emeklilik maaşı alan müşterilerinden maaş hesabından, kredi kartı ve ek kartlardan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

Bankacılık İşlemleri Kazandırıyor

En az bir adet fatura için otomatik ödeme talimatı verildiğinde kredi kartından yapılan harcamalarda normal kazanılan puanın %20’si kadar ilave puan verilmektedir. Maaşını İş Bankasından alan emekliler, İş Bankası şubelerinden açılan Vadeli TL ya da döviz hesapları için özel avantajlı faiz oranlarından yararlanabilmektedir. Maaş alım tercihine bağlı olarak ayda bir ödemeli ya da üç ayda bir ödemeli kredi kullandığımı bulunmaktadır. Telefon şubesi, internet şubesi ve İş Cep’ten yapılan havaleler ücretsiz olup her ay 3 adet de EFT işleminden masraf alınmamaktadır. İş Bankası Emekliler promosyon vermiyor ama emekliler yukarıda saydığımız avantajlardan yararlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir