Garantiden satilik ikinci el araclar
garantiden satilik ikinci el araclar

Her bankada olduğu gibi milyonlarca müşteri potansiyeline sahip Garanti Bankası İkinci el taşıt satışları da yapabilmektedir. Normal piyasa şartlarına göre daha uygun fiyatlarda satışı yapılabilen ikinci el taşıt satışları banka tarafından yapılan ilanın ardından yeni sahiplerini beklerken, banka da bu satışlar üzerinden kazanç sağlamış oluyor.

Garanti Bankasından Araç Alımı Nasıl Oluyor?

Kamu ihale kurumuna bağlı olmadan araç satışını gerçekleştiren banka öncelikle araçlarını satıp satmama, ya da istediği miktarlar üzerinden satma yetkilerine sahip. Banka tarafından yapılan ilanlardaki araç fiyatları taşıtların gerçek fiyatlarını yansıtmadığı gibi kişilerin talepleri ile verdikleri teklifler üzerinden belirlenen rakamlar karşılığı araçların satışı gerçekleştiriliyor. Yani banka istediği durumda, istediği zaman bu fiyatlarda yenileme yapabilme hakkına sahip.

Bankadan araç almak isteyen kişiler aracın fotoğrafları ile bilgilere dijital ortamdan ulaşabilirken istediği takdirde aracın bulunduğu ile giderek görebilme hakkına sahip. Fiyatlar peşin satışlar üzerinden belirlenmiş fakat kişi istediği takdirde yine Garanti Bankası Kredileri kullanarak araç alımı için gerekli maddi finansı karşılayabiliyor. Burada ayrıca belirtmek istediğimiz konu ise kişinin kredi yasaklı olmaması ve kredi notunun çekebilir seviyelerinde olması gerektiği.

Öncelikle Garanti Bankasından satılık ikinci el araçları incelediyseniz ve burada beğendiğiniz bir aracı satın almak istiyorsanız, aracın fiziki durumunu kabul ederek fiyat teklifi vermeniz gerekiyor. Zira banka araçlar için herhangi bir garanti vermediği gibi üzerine bir sorumlulukta almıyor.

Alınan araçlara banka satış sonrası dekont verdiği için ve bu dekont fatura yerine geçtiğinden ayrıca KDV ödemesi yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Bu durum vergi usul kanuna yasal ve uygun durumda.

Garanti Bankasından yapılan ikinci el taşıt satışlarını arayabilmeniz ve inceleyebilmeniz için ise https://www.garanti.com.tr/tr/garanti_hakkinda/garantiyi_taniyin/otomobiller/otomobil_arama adresini ziyaret edebilirsiniz.

Araçlar Hakkında Nasıl Bilgi Alabilirim?

Garanti Bankasından 2. El Taşıt almak isteyen vatandaşlar banka şubelerine, bölge müdürlüklerine, idari servislere yaptıkları yazılı teklif verme koşulları ile talepleri değerlendirilmeye alınırken, istenildiği takdirde Garanti Bankası İdari Servislerinin 212 3182993 ve 212 3182051 numaralı telefonlarından bilgi alabiliyorlar. Mail adresi ise idariislergrubu@garanti.com.tr.

İkinci El Taşıt Satışları Örnek Fiyatları

2013 Ducato 50 Bin Lira

2009 Peugeut 207 31 Bin Lira

2012 Peugeot 508 58 Bin Lira

2010 Suzuki 38 Bin Lira

2010 Audi 103 Bin Lira

2008 Chevrolet Captiva 53 Bin Lira

2011 Volvo 81 Bin Lira

2010 Renault Master 30 Bin Lira

23 Comments

    1. Fehmi bey araç satışını biz yapmıyoruz. Bizim buradaki paylaşımlarımız bilgilendirme amaçlı. Makalede belirtilen yönergeleri takip ederseniz alabilirsiniz. Tabi satılmamışsa…

  1. Araçların marka model ve fiatlarını, satıldıkları illeri yazsanız. Daha cazip olur diye düşünüyorum..

    1. Hasan bey yazıyı okursanız daha ayrıntılı bilgi olabilirsiniz. belirtilen adreste araçlar hakkında bilgi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir