Garanti bankasi kredi borcu sorgulama
garanti bankasi kredi borcu sorgulama

Banka Kredi Borcu Sorgulama İşlemi

Günümüzde hepimiz kredi kartı kullanılmaktadır.  Pek çoğumuz nasıl kullanacağını bile bilmemekte. Aslında öyle çok zor bir şey değil.  Sıra beklemek gerçekten çok sıkıcı, memurun işlem yapması gerçekten de uzun zaman almasa da vaktimizin büyük kısmını bankalarda bekleyerek harcıyoruz, vaktimiz bu kadar değerliyken.  Çarşıya çıktığımızda hemen hemen her yerde bankamatik görüyoruz. Kullanılan kartın hangi bankaya ait olduğunu üzerindeki yazılardan anlaşılabilir.

Bankamatikten

Örneğin; Garanti bankası kredi borcu sorgulama; Garanti Bankasınınbankamatiğine kartı yerleştirip şifreyi girdikten sonraki adım kredi kartı işlemleri kredi kartı borç sorgulaması, ödemesi, nakit avans gibi seçenekler sunulacaktır.  Bunu yapacağınız işleme göre seçersiniz.  Ben Garanti bankası kredi borcu sorgulama işlemiiçin yandaki düğmeye tıklayıp ödememiz gereken rakamlar size sunulur. Minimum ödenecek tutar görünür; bunun anlamı hesap kesimi tarihinden son ödeme tarihine kadar ödememiz gereken en az ücrettir. Yaptığımız ödemelerin zamanına dikkat etmeliyiz.

Çünkü her zamanında yapılmayan üç ödeme için kartımız nakit çekime kapatılacaktır. Bunu kimse istemez. Sadece kendi açımızdan düşünmemeliyiz, her banka müşterisine, zamanında ödeme yapan müşterilerine puan verir ve bu puan ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir.  Her zaman nakit paraya ihtiyacımız olabilir ve müşterisi olduğumuz bankadan kredi çekme ihtiyacımız olabilir. Böyle bir durumda banka müşterisinin notuna göre kredi vermek isteyecektir.

Bilgi Fişini Unutmayın

Yapılan işlem eğer ödeme veya nakit avans olursa mutlaka bilgi fişi almayı unutmayınız.  Eğer ödeme yapılıyorsa paralar yıpratılmış olmamalı, düzgün olmalı ve istenildiği gibi yerleştirilmeli. Bunları öğrenmeli ve hayatımızın her anında kullandığımızı unutmamalıyız. İstenildiği takdirde günümüzde internet bankacılığı var. Bankadan şifre alınır, işlem takibi kolaylaşır. Garanti bankası kredi borcu sorgulama de işlemi dâhil, daha fazla bilgi edinilebilir. Ekstrelerin posta ile gelmesi de uzun zaman almakta, mail ile günü gününe ödeme yapıp, bir hesap dönemi boyunca nakit sıkıntısı çekmemeniz dileğiyle.

Garanti Bankasının kredi ürünlerini kullanan tüketicilerin, banka üzerindeki iletişim bilgilerinin güncel olması durumunda genel olarak borç sorgulama ihtiyacı duymazlar. Bunun sebebi banka hesap kesim tarihleri ya da ödeme günü yaklaştığı dönemlerde kişiye SMS ile bilgilendirme yoluyla borç miktarını, ödeme gününü belirten mesajlar göndermektedir. Kişi bu mesajları silmediği sürece gerektiğinde tekrar inceleyebilir.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir