Garanti bankasi evadeli hesap 2
garanti bankasi evadeli hesap 2

Garanti Bankasının vadeli mevduat hesabı olan e-vadeli hesap; açılışından sonra müşterinin hesabına yatıracağı miktarlar karşılığı kampanyaya katılım şartı aranan esnek yapılı bir hesaptır.

Yatırım yapmak isteyen kişiler, genel olarak risksiz yatırımları tercihen küçük miktarlarda da olsa getirisi olacak, ne kadar getiri sağlanacağının net olarak bilinmesini isteyen yatırım araçlarına başvururlar. Böylesine sağlamcı olan kişiler için yeni bir seçenek olarak ise e-vadeli hesap karşımıza çıkmaktadır.

Her geçen gün yeni kampanyalarla reklam ağlarında kendilerini gösteren Garanti Bankası müşterilerine Garanti İnternet ile GarantiCep şubesinden e-vadeli  hesap açanlara yeni imtiyazlar tanıdı. Mevduat hesabına oranla daha çok gelir getirecek olan e-vadeli hesap ile hesabın açıldığı andan itibaren para kazanılmaya başlanılmaktadır.  Bu hesaptan faydalanmak isteyen ancak Garanti Bankası şubelerinde hesabı olmayan kişiler herhangi bir banka şubesinden açtıracakları hesaplar ile bu kampanyaya başvurabilirler.

e-Vadeli Hesap Kazancı Nasıl Olur?

Esnek yapıya sahip bu hesaba yatırdığınız vadeli paranın süresi dolmadan önce çekimi yapıldığı takdirde çekim yapılan kısmının faizini müşteri alamaz. Kalan kısmının ise vade dolumu ile getirisini alabilmektedir.

Her e-vadeli hesabı açılışı sırasında, yatırdığınız para ile vade sonunda ne kadar para alabileceğiniz, ne kadar kesintilere uğrayacağı ve hangi vergileri ödeyeceğinizi bilerek işlem yapıldığından bu yatırım sonrası zarar etmeniz  mümkün olmamaktadır.

e-Vadeli Hesap Limiti Var mı?

Açılış sonrası yatırılacak alt para limiti vardır. En az bin lira ile ve döviz kurları ile para yatırılırken, bir gün ile on iki ay vadelerde süre kullanımı bulunur. Altı ay’a kadar yüzde onbeş, on iki aya kadar yüzde on iki stopaj uygulanırken, vade dolumu öncesi paranın hepsinin çekilmesi halinde hiç getirisi olmaz.

2 Comments

  1. Garanti bankasının mevduat hesabına yıllardır para yatırıyorum. ihtiyacı olmayanlar için önemli bir yatırım olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir