Qnb finansbank altın hesabı nasıl açılır
QNB Finansbank altın hesabı nasıl açılır

QNB Finansbank altın hesabı, gram altın cinsinden birikimleri banka koşullarında çalınma ve kaybolma riski olmadan saklanmasına ve aynı zamanda faiz oranları doğrultusunda getiri kazanılmasını sağlamaktadır. Bireysel müşteriler vadeli ve vadesiz olmak üzere iki şekilde sunulan hesaplardan kendileri için en uygun olanı tercih edebilmektedir.

QNB Finansbank altın hesabında yapılan işlemler kaydidir. Yani fiziksel bir işlem yapılmamaktadır. Hesaplara fiziki altın değil nakdi para yatırılmakta ve gram altın alınmaktadır.

Qnb finansbank gram altın hesabı
Qnb finansbank gram altın hesabı

QNB Finansbank Altın Hesabı Çeşitleri

Altın hesapları müşterilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda vadeli ve vadesiz olarak iki şekilde açılmaktadır. Ayrıca altın birikim hesabı da oluşturulabilmektedir. İşçilik maliyetlerinin devre dışı bırakıldığı, birikimlerin çalınma ve kaybolma risklerine karşı korunduğu bu sistem bazı kişilere kazanç da sağlamaktadır.

QNB Finansbank Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Vadeli altın hesabı, altın birikimlerinin belirli bir vade süresi boyunca bankada tutulmasına karşın faiz oranları doğrultusunda getiri kazandırmaktadır. Vade döneminde altının değer kazanması ve ekstradan faiz getirisi alınması birikimin iki şekilde kazanç getirmesini sağlamaktadır. Vade süresi boyunca altın hesabına para yatırmak mümkün değildir.

Vadeli altın hesabı açmak için minimum 1000 gram altın gereklidir. Vade süresi ise 1 günden başlayarak 1 yıla kadar uzatılabilmektedir. 150.000 TL’ye kadar olan altın birikimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kapsamında güvence altındadır.

İnceleyebilirsiniz: Vadeli Altın Hesabı Ne Kadar Kazandırır? Karlı mıdır?

QNB Finansbank Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Vadesiz altın hesabında faiz getirisi kazanılmamaktadır. Bireysel müşteriler gram altın cinsinden altınlarını banka hesabında güvenli bir şekilde tutmakta ve güncel canlı altın fiyatlarına göre hareket ederek alış satış emirleri verebilmektedir. Vadesiz altın hesabına 7 gün 24 saat boyunca mobil ve internet bankacılığı kanallarından ulaşılmaktadır. Mesai saatleri içerisinde makas aralığı düşük iken tatil ve mesai saatleri dışında fazladır.

QNB Finansbank vadesiz altın hesabını açmak için bir alt limit bulunmamaktadır. Üstelik hesap işletim ücreti gibi komisyonlar da alınmamaktadır.

QNB Finansbank Altın Birikim Hesabı Nedir?

QNB Finansbank tarafından sunulan altın birikim hesabı, düzenli bir şekilde yatırım yapılmasına olanak sağlar. Hesap açmak için herhangi bir alt veya üst limit bulunmazken kredi kartından veya vadesiz hesaptan otomatik alım talimatı verilebilmektedir. Böylelikle talimat verilen günde güncel altın kuru üzerinden alım gerçekleşmekte ve birikim yapılmaktadır.

Altın birikim hesabındaki bakiye vadesiz TL hesabına aktarılarak çekilebilmektedir. Üstelik birikimleri vadesiz altın hesabına aktarma imkanı da bulunmaktadır. Faiz getirisinin olmadığı hesapta minimum 60 ay, maksimum ise 120 ay olacak şekilde altın alım talimatı verilebilmektedir. Altınlar 995/1000 saflık derecesine sahiptir.

QNB Finansbank altın birikim hesabında en az 0,5 gram en fazla 100 gram otomatik alım talimatı verilebilmektedir. Üstelik 0,5 gram ve katları şeklinde talimat verme imkanı da bulunmaktadır.

QNB Finansbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

QNB Finansbank altın hesabı açtırmak için şubelere gidebilir veya mobil ve internet bankacılığı kanallarını kullanabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 0 900 numaralı Finansbank müşteri hizmetlerinden de hesap açtırmanız mümkün.

Mobilden altın hesabı açmak için aşağıdaki adımları uygulayınız:

  • QNB Finansbank mobil uygulamasına kişisel bilgileriniz ile giriş yapınız.
  • Menüden “Hesaplarım” seçeneğine tıklayınız.
  • “Altın Hesapları” seçeneğine tıklayınız.
  • Vadesiz veya vadeli hesap tercihinize göre işlemleri tamamlayınız.

Daha detaylı bilgi için bankanın sayfasına göz atabilirsiniz: QNB Finansbank altın hesabı

QNB Finansbank Altın Hesabı Nasıl Kapatılır?

QNB Finansbank altın hesabını kapatmak için şubelere gidebilir, 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezini arayabilir veya mobil ve internet bankacılığı kanallarını kullanabilirsiniz. Mobilden altın hesabını kapatmak için Menü > Hesaplarım > Altın Hesabım > Ayarlar > Altın Hesabı Kapatma adımlarını takip ediniz.

Altın hesabınızda bulunan bakiye, TL veya döviz karşılığı olarak tarafınıza ödenmektedir. Vadeli altın hesabını vade taahhüdünden önce kapattığınız faiz getirisi kazanamazsınız.

QNB Finansbank Vadeli Altın Hesabı Faiz Oranları

Bireysel müşteriler gram altınlarını vade süresi boyunca QNB Finansbank hesaplarında tuttuklarında faiz oranları doğrultusunda getiri kazanmaktadır. QNB Finansbank altın hesabı faiz oranları miktara ve vade süresine göre değişkenlik gösterdiğinden sadece şubelerde bilgi verilmektedir.

QNB Finansbank Altın Hesabımdaki Altınları Fiziken Teslim Alabilir miyim?

QNB Finansbank altın hesabında bulunan altınlar en az 3 gün önceden şubeye bilgi verilmesi şartı ile fiziken teslim alınabilmektedir. 995/1000 saflık değerine sahip altınların şubeden teslim alınabilmesi için miktarın 1 kg ve katları olması gerekmektedir.

QNB Finansbank Altın Hesabı Yorumları

Vadesiz altın hesabı bireysel müşterilerin güvenli bir şekilde birikim yapabilmelerine olanak sağlar. Komisyon ve hesap işletim ücreti yoktur. Vadeli altın hesabında müşterinin kazancı gram altın fiyatlarına ve faiz oranına bağlı değişir. Vade döneminde altın yükselir ise 2 türlü kazanç sağlanır. Tam tersi durumda ise faiz getirisi zararın boyutunu azaltır.

QNB Finansbank altın hesabından güncel canlı gram altın fiyatları üzerinden işlem yapılabilir mi?

QNB Finansbank vadesiz altın hesabı sahipleri 7/24 mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden güncel canlı altın kurunu takip edebilmekte ve alış satış yapabilmektedir.

QNB Finansbank altın hesabı alış satış için uygun mu?

Vadesiz altın hesabı sahipleri gün ve saat sınırlaması olmadan mobil ve internet bankacılığı kanallarından işlem yapabilmektedir. Mesai saatlerinde makas aralığı daha düşük iken mesai saatleri dışında daha fazladır. Vadeli altın hesabında ise alım satım imkanı bulunmamaktadır.

QNB Finansbank altın hesabı hesap işletim ücreti var mı?

Vadeli ve vadesiz altın hesaplarında hesap işletim ücreti bulunmamaktadır. Üstelik komisyon da bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir