Fibabanka egitim kredisi
fibabanka egitim kredisi

Ülke sınırları içerisinde hizmet veren finansal kuruluşlar, pek çok konuda tüketicilere destek olurken, sundukları krediler arasında, şunlar yer alıyor. Yine bunlar arasında, Fibabanka eğitim kredisi tüketicilerin istekleri arasında olabilir.

 • İhtiyaç kredisi
 • Tüketici kredisi
 • Taşıt kredisi
 • Konut kredisi
 • Eğitim kredisi
 • Dönemsel özel krediler
 • Bireysel ve kurumsal tüm diğer kredi çeşitleri

Elbette ki bu kredi çeşitlerini tüketicilerine sunan bir banka da Fibabanka olmaktadır. Faiz oranlarını eğitim kredilerinde düşük tutmayı hedefleyen bu banka, aşağıda ki özellikler dahilinde, öğrencilere destek oluyor. Sizlerde, kredi başvuru yöntemlerini tercih ederek, eğitim için katkı alabilir ve bu kredileri düşük faizler ile ödeyebilirsiniz.

Kredi başvurusunu nasıl yaparım?

Bu konuda resmî web sayfasında açıklamalar olsa da kısaca bilgiler olarak şunlardan bahsetmemiz yeterli olacaktır.

 • Başvuru yapmak için gerekli olanlar
  • C. kimlik numarası
  • Mobil cihazınızdan SMS

Bu kredi çeşidine direkt olarak başvuru yapmak istiyorsanız, T.C. kimlik numaranızı bilmeniz ve cep telefonlarınız ile 3422’ ye kısa mesaj gönderimi yapmanız yeterli olacaktır. Telefonlarınızdan, mesaj bölümüne gelerek, SMS kısmından, ‘’ OKUL bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numarası yazılarak ‘’ 3422’ ye göndermeniz gerekmektedir. Yani mesaj kısmına örnek olarak şu yazılacaktır. ‘’ OKUL 111111111111 ‘’.

Tüketicinin dileğine göre vade seçeneği

Fibabanka bu konuda desteklerini sunarken, okul ücretleri için verdiği bu kredi de kişilerin isteklerine göre vade seçeneklerinden faydalanmalarında yardımcı oluyor. Böylelikle aylık olarak %1,05 faiz oranları ile krediden faydalanmak mümkün olacaktır. Bu durumda, kredi vadesi yüksek tutuldukça, ödenecek faiz tutarı da aynı oranla yüksek olacaktır. Yani 12 aylık olarak kredi vadesine sahip olmak isterseniz yıllık faiz maliyet oranı; %12,6 olacaktır. Vade seçenekleri yükseldikçe, aynı oranla faiz oranlarında da değişme olacaktır.

Kredi hakkında bilinmesi gerekenler

Kredi için alınacak olan ücretlerin toplam tutarları, kredi tahsis ücreti olarak belirlenmiş olup, ek olarak vergi ve sigorta masrafları da bulunmaktadır. Yıllık ya da aylık olarak efektif faiz oranlarının ise sigorta masraflarına dahil edilmediği bilinmesi gerekiyor. Sigorta maliyetleri, kredinin tüm süreci boyunca hesaplanmış olacak ve kişinin de özelliklerine göre değişiklik gösterebilecektir. Böylelikle her kişiye göre ücretlerde farklılık görmek mümkün olacaktır. Eğer ki, Fibabanka eğitim kredisi sadece okul ücretleri dahilinde kullanılacak ise, direkt olarak kredi tutarlarının okula aktarılması için, öğrenci velilerinden EFT onayı alınması gerekecektir.  Böylelikle güvenli olarak tutarların, okul hesabına aktarılması mümkün olacaktır. Diğer detaylar için, Fibabanka müşteri temsilcileri ile görüşülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir