Ev hanimlarina kredi karti verenler
ev hanimlarina kredi karti verenler

Gelir belgeleri olmasalar da alışverişlerinde kullanmak üzere ev hanımları nasıl kredi alabilirler, hangi bankalar kredi veriyorlar gibi sorularımıza yanıt bulalım.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar arasındaki kıyasıya rekabet son yıllarda iyice ortaya çıkmıştır. Bankalar müşteri kazanmak, kredi kartı verebilmek için reklamlar, kampanyalar düzenlemektedir. Ev hanımlarının da kredi kartı hiç şüphesiz bir gereksinim haline gelmiştir. Özellikle bayanlar için alışverişlerde, kozmetik ürünlerde, market alışverişlerinde gereksinim olmaktan çıkmış adeta ihtiyaç haline gelmiştir. Çevredeki sıkıntılardan dolayı nakit taşımak istemeyen bayanlar kredi kartlarıyla işlerini yürütmek istemektedir. Kredi kartlarına sahip bayanların her türlü ekonomik anlamda bayanlara yardımcı olmaktadır. Ev hanımlarının kredi kartı başvurularını genellikle olumsuz sonuçlanmaktadır. Fakat müşteri kazanmak isteyen bazı bankalar özel şartlar getirerek ev hanımlarına kredi kartı onayını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmaktadır.

Ev hanımlarını kredi kartı veren bankalar daha çok yeni açılmış, fazla bir geçmişe sahip olmayan, müşteri potansiyelini artırmak isteyen bankalar oluşturmaktadır. Geçmişte bazı sorunlar yaşayan tüketicilere bankalar temkinli yaklaşmaktadır.  Ev hanımlarının kredi kartı alabilmesi için kredi notunun çok aşağılarda olmaması gerekmesini bilinmelidir.  Geçmişte ve gelecekte bir sıkıntı yaratmayacağını düşünen bankalar kredi kartını kolaylıkla vermektedir. Alınan kredi kartı ödemeleri aksatmadan düzenli olarak yatırmalarını limitlerinin artmasına olanak sağlayacaktır. Kredi notunun da yükselmesi konusunda oldukça önemli olan bu konu üstünden sıkça durulması gereken konuların en başında gelmektedir. Dünyada oluşan kredi kartı borç durumundaki artışı göz önünde alarak bankalar kredi onayı ve kredi kartı vereceği kişilere temkinli yaklaşmasının başlıca sebebidir.

Ev hanımları kredi kartı limitini nasıl ayarlamalı?

Ev hanımları kredi kartı başvurusu esnasında başvuru formunda yüksek limit belirtmemesi onay sürecinin olumlu çıkmasında başlıca etken olabilmektedir. Sadece kimlik belgeleri ile bankaların bütün şubelerinden başvurular alınmaktadır. Sonuçlar en fazla 2 gün içeresinde mail veya telefon bankacılığı yoluyla tüketiciye ulaşmaktadır. Olumlu sonuçlanan kredi kartlarını en geç 1 hafta içeresinde adresinize veya başvuru yaptığınız banka şubelerinden temin edebilirsiniz. Özellikle Finansbank, Denizbank, Şekerbank, Odebank gibi yeni açılan bankalar ev hanımlarına kredi kartı verme hususunda oldukça esnek bir çalışma yürütmektedirler. Bunun yanında bazı bankalar ev hanımlarına kredi kartı onayı yanında, kredi onayı da vermektedir. Acil para ihtiyaçlarınızda bankaları iletişim numaralarından bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Akbank Direkt ile nasıl kredi kartı alırım?

Akbank direkt ile yapılan kredi kartı başvurusunda gelirinizi beyan ederek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapılan başvuru kısa sürede onaylanıp, onaylandığına dair gelen bilgiden sonra kurye ile gönderilen kredi kartı, yine aynı kurye tarafından getirilen sözleşmenin imzalanması ile kullanıma açılmaktadır. Böylelikle banka şubesine gidip, zaman harcamak gibi sorununuz kalmamaktadır.

One Comment

  1. Ev hanim iyim acil kredi kartına ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim fakat eşimin 1.700 lüks maaşıyla faydalanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir