Emeklilere kredi karti verenler
emeklilere kredi karti verenler

Bu makalemizde emekli olan kişilere hangi bankaların, kredi kartı ve kredi verdiklerine dair bilgi vereceğiz.

Emekliler Kredi Kartı Alabilir mi?

Ev hanımlarına, işçilere, memurlara, emeklilere kredi kartı veya kredi onayı vermeyen banka yoktur. Bir sağlık güvenceniz olduğu takdir de her anlamda ve her zaman kredi kartı alabilirsiniz. Bu açıdan bankalar sizler için özel paketler bile sunmaktadır. Emeklilerin paralarını kendi bankasından çekmesini sağlayan kişilere çeyrek altın da veren var. Maaşı kadar ikramiye veren de var. Değişik kampanyalar düzenleyenler de var. Bu açıdan temiz bir sicile sahipseniz, kredi notunuz yüksek ise farklı bankalardan süreci uzatmadan kredi kartı da alabilir, çekebileceğiniz kredi onayı bile almanız çok kolay bir durumdur. Türkiye’de kurulan, devlet garantisi olan bankalar kişiden kişiye özel faiz oranları sunmaktadır.

Bankaların işleyişlerine bakıldığında müşteri sayısını artırmak, yeni müşteriler çekmek adına bazı kişilere ve mesleklere ayrıcalık sunmaktadır. Gelişen sektörde, rekabet olunan ortamlarda bazı durumları esnek bir biçimde kullanmaktadırlar. Kredi notu düşük olanlara bile çok rahat bir şekilde kredi kartı verebilmektedirler. Özellikle emekli olan kişilere sunulan bazı özel durumlar da bankaların sitelerinde, reklamlarında çok rahatlıkla görebilmekteyiz. Son dönemde PTT emeklilere faizsiz kredi imkanı bile sunmaktadır. Sunulan bu imkânlar düşünüldüğünde bankalar neden emekliye kredi onayı veya kart vermesin ki… Eğer geçmişte bankalarla bir sıkıntı yaşamadıysanız, kredi notunuz yüksek ise, ödeme planlarınız doğru bir şekilde yapılmışsa Türkiye’deki her bankaya kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Emekliye Kredi Kartını Hangi Bankalar Verir?

Emekliye kredi kartı veren bankalar arasında Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Halk bankası, Garanti, Akbank, Finansbank, INGbank gibi Türkiye’de her kesimin tanıdığı, bildiği ve güven duyduğu bankalar emekliye kolaylıkla kredi kartı verebilmektedir. Ptt dışındaki Odebank ve Garanti Bankası çok düşük faiz oranlı kredi imkanı sunabilmektedir. Özel kredi paketleri bile hazırlamaktadır. Kredi paketleri ile ilgili, faiz oranları ile ilgili bilgilere bankaların müşteri hizmetleri arayabilir, internet sitelerinden, bankacılık işlemleri ile detaylı bir bilgilendirmeye sahip olabilirsiniz.

PTT ihtiyaç kredi başvurularına PTT şubelerinden yapma imkânı verebilmektedir. Kredi vade tutarının belli bir miktarını emekli maaşınızdan otomatik çekilmesini de sağlayabilirsiniz. Emeklilere ayrıcalık imkânı veren bankalar hakkında bilgileri internet şubelerinden takip edebilirsiniz.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir