Emeklilere kredi verenler
emeklilere kredi verenler

Emekli olduğunuz zaman, maaşlarınızın yetmediği durumlarda ve size göre yüksek bedellerde alacağınız ürünler ve diğer ihtiyaçlarınız için kredi alabilir misiniz? Bu sorunuza cevap bulmaya çalışalım.

Emekliye Hangi Bankalar Kredi Verir?

21. yüzyılın en büyük sorunlarından biri ihtiyaçların karşılanabilmesi adına paraya olan ihtiyacın çok fazla önem kazanmasıdır. Paraya olan ihtiyaçtan çok acil paraya olan gereksinim de denebilmektedir. Bu gereksinimi karşılayacak günümüzün kurumları arasında bankalar gelmektedir. Devlet güvencesinin ve sigortasının olması kredileri cazip hale getirmektedir. Bankalar arasındaki rekabet tüketicilerin lehine gelebilecek kampanyalar sunmaktadırlar. Bankaların kazançları artırması için müşterilere ihtiyacı vardır. Belli bir geliri olan, sigortası bulunan her kişiyle banka çalışmak isteyecektir. Bankaların en büyük kazancı nakit paraya olan ihtiyacıdır. Kredi notu yüksek olan veya yükselmesi muhtemel tüketicilerle banka bağını hiçbir zaman koparmaz. Bankalar müşteri kaybetmeyi göze alamaz. Tamamen müşterinin ilgi ve ihtiyaçları için çalışmalar yürütülmektedir.

Emeklilere hangi bankalar kredi veriyor?

Bankaların bu çalışmalarından bir tanesi de emekli olan tüketicileri bankalarına çekmek istemesidir. Hem kredi kartı hem de kredi onayı emeklilere daha kolay verilebilmektedir. Emekliye kredi veren bankalar güvence olarak emekli maaşlarını bilmektedir. Emekliye düşük faizli kredi imkânı sunan bankalar arasında devlet bankası olan Ziraat Bankası gelmektedir. Emekliler için kredi kullanmaya çözüm bu bankadan gelmektedir. Emekliye faizsiz kredi imkânı sunması cazip bir teklif halinde düşünülmesi gereken bir durumdur. Emeklilere kredi imkânı sunması birçok emeklinin bu bankayla iletişim kurması sağlıyor. Ziraat bankası emekliye ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi gibi farklı alanlarda çok uygun ödeme planları ile kredi verme fırsatı sunan ender bankalardan birisidir.

Bu bankanın emeklilere verdiği kredi hizmeti vade şartları ile de oldukça cezbedici bir durumdur. Bunun başlıca nedenleri özel paketler ile emeklilere farklı seçenekler sunması, emekli olan müşteri menfaatini gözetmesi, bu banka ile çoğu emeklinin iş yapması bu durumun göstergesidir.

Emekliye Ziraat Bankası Nasıl Onay Veriyor?

Ziraat bankasından kredi çekmek isteyen emeklilerin şubelerine gidildiğinde emeklilik belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgâh belgesi, 6 adet vesikalık fotoğraf götürmeleri durumunda kredi onayını hemen verebilmektedir.

Bu bankanın yanında sıfır faizli kredi imkânı sunan PTT şubeleri,  belli limitler dâhilinde kredinizi onaylayabilir. PTT alınan krediler için emeklilere uygun ödeme şartları ile de rahat rahat ödeme fırsatları sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir