Ev hanimlarina kredi verenler
ev hanimlarina kredi verenler

Düzenli bir geliri olmasa bile ev hanımları kredi alabilirler mi, hangi bankalardan kredi alabilirler gibi sorularınız varsa hemen yanıtlayalım.

Ev hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Kredi çekmek isteyen ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi ve mikro kredi imkânı sunan bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların ev hanımlarından istedikleri bazı özel şartları  yerine getiren kadınlara kredi verdikleri gözlemlenmiştir. Gelir belgesi olmadan birçok bayana kredi imkânı veren bankalar her geçen gün artmaktadır. Bu bankalar başvuruların sonucunda bayanlar kredi çekebilmekte, kendi işlerini kurabilmekte ve acil paraya olan ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Yeni bir iş kurmak, evde ek iş yapmak, ticaretle uğraşmak veya herhangi bir finansmana ihtiyaç duyan bayanlara bireysel krediler altında tüketici kredileri sunabilmektedir. Birçok banka ev hanımlarına uygun ödeme planlı, özel paketler dâhilinde kredi imkânı sunmaktadır.

Ev hanımlarına hangi bankalar kredi veriyor?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Türkiye Ekonomi Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Adabank, Akbank, Finansbank, ING Bank, HSBC Bank, Denizbank, Citibank gibi hem devlet bankası hem de özel bankalar bayanlar için kredi paketleri sunmaktadır. Fakat her bankanın istemiş olduğu teminatlar ve belgeler ayrı olabilmekte, ayrıcalık gösterebilmektedirler.  Ev hanımları için kredi veren bankalar istedikleri özel şartlar ve belgeler ayrıcalık göstermektedir. Birçok bayan yeni bir iş kurmak için finansmana ihtiyaç duyarlar. Bazı bayanların gelirleri olmasına rağmen bordrolu çalışan olmamaları nedeniyle kredi istedikleri bankalardan olumsuz yanıtlar almaktadırlar. İstedikleri miktarlar da krediyi çekemezler. Bu anlamda gelir belgesiz kredi veren bankaları iyice araştırmalı ve haklarında bilgi sahibi olunarak bankalarla görüşülmelidir.

Ev hanımları için 5000 TL miktarlı bir kredi için kefil göstermeden kredi çekmek oldukça zor bir hal almaktadır. Bu paraların üzerinden kredi çekebilmesi için eşi üzerinden maaş belgesinin gösterilmesiyle kredi imkânı sunulmaktadır. Kadınlar kredi başvuruları için tüm bankaların şubelerinden temsilcilikleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Bunun yanında bazı bankalar telefon müşterisi temsilcileriyle özel kredi başvurularını kabul edebilme fırsatı ev hanımlarına verebilmektedir. Yine bazı bankalar internet aracılığı ile online başvuru imkânı hizmeti verir. TEB kadın girişimci kredisi, INGbank bayanlara özel kredi desteği, Garanti Bankası, Denizbank bayanlara özel kredi imkânlarıyla kredi hizmeti verebilmektedir. Bayanların dikkat etmesi gereken nokta bankaların kredi şartlarını, kredi faiz oranlarını ve kampanyaları iyi araştırması olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir