Kredi ve Finans Portalı

Tavuk Çiftliği Kredisi Nasıl Alınır?

Girişimcinin önünü açabilmek için, yatırımını sağlama adına yapılan kredi hizmetlerinden birisi de tavuk çiftliği açma kredisidir. Maddi desteği bulunmayan ancak çaba gösteren kişilere banka ve destek birimlerince şartlarını getiren müşterilere verilen bu hizmet ağır yükümlülükleri de beraberinde getirmektedir.

Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyen kişilere teşvik amaçlı olarak KOSGEB tarafından uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan çiftçilere hazırladıkları projelere istinaden hibe ve faizsiz kredi imkânı verilmektedir. Ancak yapılan başvuru sayılarının çokluğu ve verilecek hizmetin sınırlı sayıda kişiye olması bu işi yapmak isteyen girişimcileri gözünü korkutmamalı.

Ancak bu krediye başvurabilmek ve alabilmek için bu sınıfta çiftçi olmalısınız, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmalısınız ve gereken eğitimi alarak yapacağınız işlemler için gerekli projeyi hazırlayarak krediye başvuru şartlarını yerine getirmelisiniz. Özen, bilgi ve tecrübe isteyen bir iş olan kanatlı hayvan yetiştiriciliğini herkes yapamayacağı gibi bu krediyi herkes alamayacaktır. Ayrıca bu krediyi alabilmek için 18-65 yaş aralığında bulunan girişimciler gerekli kayıtların ardından bu işle üç yıldır ilgilendiğini belgelendirmelidir.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi

Çiftçiye kredi imkânı ile önder banka olmayı sürdüren devlet bankası olan Ziraat Bankası bu sınıfta ihtiyacı olan müşterilerine desteklerini sürdürmektedir. Katılımcılar üretimini yapmayı düşündükleri kanatlı hayvanların gelişimi, yetiştirilmesi ve pazarlanması sırasında ihtiyacı oldukları krediyi uygun faiz oranı ve vadelerde kullanarak yatırım yapabilmektedirler.

Salma tavukçuluğu yapılması adına destek kredilerinde hayvanların doğal ortamda yetiştirilmesi ve organik yumurta üretiminin sağlanması için salma tavukçuluğu destekleyen kredilere destek veren diğer kuruluşlar ise Kırsal Kalkınma Kurumu, Kalkınma Ajansları, Tarım Kooperatifleri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüdür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.