Ek kartin iptal edilmesi
ek kartin iptal edilmesi

Kişisel kullanıma kredi kartı yeterli olurken, hane bireylerinin de kredi kartına ihtiyacı olabilir. Bu gibi durumların kurtarıcısı ya yeni bir kredi kartı tahsis edilmesi yada mevcut karta ek kart çıkartılarak ihtiyaçların giderilmesi sağlanabilir.

Kredi kartının iptali gibi ek kartların iptal edilmesi de dönem dönem tüketicilerin başına gelen hususlardan bir tanesi.

Kredi kartları çoğu kişinin hayatında yer eden, kurtarıcı gibi görülen, insanları nakit sıkıntısından kurtaran kartlar olarak bilinmektedir. Her banka sisteminin müşterileri için oluşturmuş olduğu kredi kartları bulunmaktadır. Kişiler kendilerine yakın gördüğü, avantajlı bulduğu bankalara giderek beklentilerini karşılayacak kredi kartlarını çıkarabilir. Limitini de banka ile işbirliği yaparak belirler. Her ayın belli günleri arasında da ay içinde yapılan alışveriş toplu şekilde ödenir. Çoğu zaman da nakit taşımaktan hoşlanmayan kişilerin tercihidir. Kredi kartı ile kişilerin hayatına ek kart kavramı da girmiştir. Kart kullanıcılarının çoğu ek kart iptal etmek için ne yapmam gerekir sorusunu da sormaktadır. Çünkü ek kart yeni alışverişleri beraberinde ödemeleri getirir.

Ek Kartlar Ne İşe Yarar?

Kişinin herhangi bir bankadan çıkarmış olduğu kredi kartına bağlı şekilde ek kart gönderilir. Ek kredi kartının asıl karttan daha az limiti bulunsa da kişilere fazladan limit kullanma şansı sunar. Çoğu zaman kredi kartı sahibine sorulmadan adresine gönderilen ek kartın iyi bir şey olup olmadığı kişiden kişiye değişebilir. Çünkü bazen iyi gibi görünse de ek alışverişleri ve ödemeleri beraberinde getirmesi sebebiyle ek kart iptal etmek için ne yapmam gerekir gibi sorular sorulmaktadır. Ek kartı iptal ettirmek oldukça kolaydır.

Ek Kart İptali İçin Uyulacak Adımlar

Ek kart iptal etmek için ne yapmam gerekir? sorusunu sormak yeterlidir. Bunun için birçok yöntem bulunmaktadır. Kişi bankaya giderek sahip olduğu ek kartın iptalini talep edebilir. İptalin ardından kart kırılarak yok edilir. Ya da İnternet bankacılığından yardım alınabilir. Ek kart sahibi İnternet bankacılığını kullanarak müşteri temsilcisi ile temasta bulunup kartı iptal ettirebilir. Herhangi bir şubeye gitmeden oturduğu yerden kişinin halledebileceği bir işlemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir