Denizbank üretici kart örneği
Denizbank üretici kart örneği

Denizbank Üretici Kart ile çiftçinin tarımsal faaliyetleri için finansman sağlanırken, nakit ihtiyaçlarına kısa süre içerisinde çözüm olmaktadır. Denizbank’ın anlaşmalı olduğu noktalarda ve özellikle de tarımsal faaliyetleri ile ilgili satış yapan firmalarda kartın kullanımı birçok avantaj sağlamaktadır.

Çiftçi için sunulmuş olan ilk ticari kart Üretici Kart, özellikle mazot ve gübre alımında faizsiz uygulaması ile dikkat çekerken bankalar arasında ciddi bir rekabet ortamı yaratarak, çiftçi lehine gelişmelerin olmasına da katkı sağlamıştır. Hatta bu konuda Denizbank’ın Üretici Kart uygulaması üzerine Ziraat Bankası Başak Kartı çıkarken, diğer özel bankalarda benzer kartlar çıkararak, çiftçilere destek olmaya başladı. Denizbank Üretici Kart’ın diğer kartlardan en önemli farkı ise, anlaşma noktalarında sayının fazla olması ve kart ile sunduğu özelliklerdir.

Denizbank üretici kart örneği
Denizbank üretici kart örneği

Denizbank Üretici Kart Özellikleri Nelerdir?

Denizbank üretici kart farklı özellikleri sayesinde çiftçilere avantaj sağlamaktadır.

  • Çiftçiler için en önemli avantajı yılda bir kez ödeme yapılıyor olmasıdır. Üretici Kart için çiftçi başvuru yaparken ağırlıklı ürününe göre ve ürün alış zamanın dikkate alınarak ödeme tarihi belirlenir.
  • Denizbank’ın anlaşmalı olduğu üye işyerlerinde geçerli olmak üzere 6 aya kadar 5 % 0 faizle mal alımı gerçekleştirilebilmektedir. Örnek vermek gerekirse, Petrol Ofisi bayilerinden mazot alımı yapılması durumunda 5 ay vade ile % 0 faizle ödeme yapılabilmektedir.
  • Üretici Kart sahibi olan çiftçiler, acil nakit ihtiyacı durumunda istedikleri zaman Denizbank ATM’lerinden nakit çekim yaparak, ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.
  • Üretici karta ödeme istenildiği zaman ödeme yapılabileceği gibi, ihtiyaç halinde yatırılan ödemeler tekrar kullanılabilir.
  • Denizbank Üretici Kart, tarım ile ilgili ekipman alımında kullanılabilir. Anlaşmalı noktalardan yapılacak alışverişlerde Üretici Kart limitleri sınırlı kalmak koşuluyla 36 aya kadar vade yapılabileceği gibi, yılda bir ödeme yapmak üzere tarım için ekipman alınabilir.
  • Üretici Kart limiti içindeki limit, taksitli tarım kredisine dönüştürülerek tarım kredisi olarak da kullanılabilmektedir.
  • Üretici kart yurt içinde kullanılabildiği gibi yurt dışında da kullanılabilmektedir. Yurt dışında da Maestro ve Electron amblemi bulunan tüm işyerlerinde kart geçerli olmaktadır.

Üretici Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank Üretici Kart başvurusu iki şekilde yapılabilir.

  • Birinci yolda Denizbank şubelerine gidilerek, ÇKS ve Çiftçilik Belgesi ile nüfus cüzdanı verilerek başvuruda bulunabilir.
  • İkinci yolda ise, telefonunuzun mesaj bölümüne ‘’URETICI’’ yazıp bir boşluk bırakıldıktan sonra T.C. kimlik numarasını ve yaşanılan ilin plaka kodunu yazarak 3280’e SMS gönderilmesi yeterli olmaktadır.

Denizbank Üretici Kart şifre işlemleri için yine aynı şekilde SMS gönderebilir ve kart üzerindeki rakamları 3280’e SMS göndererek şifrenizi de alabilirsiniz.

Denizbank üretici kart başvurusu
Denizbank üretici kart başvurusu

Denizbank Üretici Kart’tan Kimler Faydalanabilmektedir?

Bitkisel üretim ile hayvancılık yapan ve çiftçilik belgesi sahibi olan üreticiler Üretici Kart’a sahip olabilir ve Üretici Kart avantajlarından hemen faydalanabilir. Detaylı bilgi sahibi olmak ya da kart sahibi olmak için Tarım Bankacılığı konusunda da müşterilerine hizmet veren Denizbank şubelerine başvuruda bulunabilir ya da Denizbank Müşteri Hizmetleri numarası üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Denizbank üretici kartı başvurusuna olumsuz cevap verilme kriterleri nelerdir?

Denizbank ve bankacılık ile ilgili mevzuat değerlendirilerek kredi talepleri ya da kredi başvurusu değerlendirilmekte olup, kredi notu da dikkate alınarak kart başvurusuna ya da kredi taleplerine olumlu ya da olumsuz cevap verilmektedir.

Denizbank üretici karta kimler sahip olabilir?

Üretici kimliği, haiz çiftçilik belgesi veya ÇKS’si olan kişiler üretici kart sahibi olabilirler.

Denizbank üretici kart limiti nasıl belirlenir?

Denizbank üretici kart limitleri, müşterilerin tarım faaliyetlerinin büyüklüğüne ve çeşitliliğine (hayvansal, bitkisel) göre belirlenmektedir.

Denizbank üretici kart vade tarihi uzatılabilir mi?

Denizbank üretici kart vade tarihi müşterilerin yaptığı hasada göre belirlenmektedir. Bu nedenle üretici kart tarihi uzatılamaz veya değiştirilemez.

Denizbank üretici karta bloke nedenleri nelerdir?

Ödemelerin vadesi gelmesine rağmen yapılmaması, diğer tarım kredilerinin gecikmesi sonucunda, kart sahibi hakkında herhangi bir olumsuzluk tespit edilirse Denizbank üretici kartına bloke konulmaktadır.

Denizbank üretici kart limitinin tamamı nakit avans çekiminde ve alışverişte kullanılabilir mi?

Denizbank üretici kart, diğer kartlardan farklı olarak tasarlanmıştır. Kapalı devre özelliğinde kart sadece kampanya dahilinde gübre, akaryakıt gibi tarımsal ürünlerde ve anlaşmalı iş yerlerinde kullanılabilmektedir. Ayrıca nakit avans çekebilirsiniz.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir