1 5
1 5

Ülke genelinde teknoloji devi marketleri arasında yer alan Media Markt, kredi kartlarına yönelik gerçekleştirilen yeni birçok düzenleme ile beraber cep telefonu satışları esnasında yapılan taksitlerin ortadan kalkmasının ardından müşterilerinin bu ürünlere taksitle sahip olabilmeleri bakımından Denizbank ile iş birliğine gitti. Yapılan bu iş birliği doğrultusunda teknoloji marketi Media Markt’tan satın alınacak olan cep telefonlarının tutarı kadar ihtiyaç kredi kullanma olanağı sağlayacak.

Denizbank, cep telefonu satın almak isteyen müşterileri için 36 aya varan vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisi imkânı sunacak. Müşterilerin ister kredi kartları mevcut olsun isterse de olmasın Media Markt’tan alacak oldukları cep telefonları için eğer taksit yapmak isterler ise Denizbank Media Markt Kredisine başvuruda bulunmaları gerekiyor. Müşterilerin yaptığı başvurunun ardından kredi kartlarına taksit seçeneği yapılabilecek.

Denizbank media markt kredisi

Denizbank Media Markt Kredisi Nedir?

Denizbank ile Media Markt arasında yapılan anlaşma sayesinde, teknoloji marketinden yapılacak alışverişler için uygun taksit olanakları sağlanıyor. Mesela Media Markt, akıllı cep telefonlarına 9 taksit olanağı gibi. Müşteriler için cep telefonu alışverişlerinde taksit alternatifi oldukça avantaj yaratıyor. Denizbank’tan bu krediyi kullanabilmek için banka şubesine gitmeniz gerekmez. Saton alacağınız ürünleri Media Markt adresinden seçin ve daha sonra krediden yararlanabilmek için kısa mesaj yoluyla başvuru yapabilirsiniz.

Ülkemizde, Media Markt’a gösterilen ilgi fazladır ve teknoloji marketi Denizbank ile yaptığı anlaşma doğrultusunda müşterilerinin daha fazla ilgisiyle karşı karşıya kalmıştır. Türkiye’de kredi kartı taksitlerine yapılan yeni düzenleme sonucunda teknolojik ürünlerde taksit seçeneği en aza indirilmiştir. Bu durumdan yalnızca müşteriler değil aynı zamanda mağazalar da olumsuz etkilenmiştir. Mağazalarda telefon satışlarının azalması nedeni ile bazı şirketler tıpkı Denizbank kredisi gibi iş birliğine giderek ekonomiyi canlandırmak adına çalışmalar gerçekleştirmektedirler.

Denizbank Media Markt Kredisi Başvurusu

Media Markt alışverişlerinde Denizbank kredisini kullanma isteyen kişiler, 2 değişik aşamayla başvuruda bulunabilirler. Bunlardan ilki Media Markt web adresi üzerinden alışveriş yapanlar, Denizbank’ın kredi sayfasına giderek başvurularını yapabilirler. Karşınıza çıkan ekranda T.C. kimlik numarası ya da cep telefonu numaranızla giriş yapın. Bir diğer yöntem de web adresi kullanmadan alışveriş yapanlar içindir ve kısa mesaj atarak işlemlerini yapabilirler. Kısa mesaj onaylı kredi için kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Kısa mesajda KREDİM yazıp bir boşluk bırakın, T.C. kimlik numarası yazın. SMS’i 3280’e yollayın ve kredi başvurunuza geri dönüş yapılacaktır. Kredinize onay verildikten sonra Media Markt mağazalarından gerçekleştireceğiniz alışverişlerinizi kolaylıkla geri ödeyebilirsiniz.

Denizbank media markt kredisi

Denizbank Media Markt Kredi Hesaplama

Denizbank’ın telefon kredisi hesaplaması yapabilmeniz için alışveriş tutarında kredi kullanmanız gerekmez. Dileyen müşteriler, alışveriş yaptıkları tutarın üzerinde bir tutar için de kredi kullanabilirler. Denizbank tarafından onay verilmesinin ardından alışveriş miktarından geriye kalan tutar hesaba geçer.

Ödeme olanakları ile daha yüksek tutarda alınan krediler herhangi bir problem meydana gelmeden geri ödemeleri gerçekleştirilir. Bu kredinin vade süresi için de normal alışverişlerde yapılan taksitlendirmelerden daha fazla süre verilir. Bu şekilde aylık geri ödenecek olan kredi taksit miktarı daha az olur. Cep telefonu satın almak isteyen kişiler, nakit para sıkıntısı yaşayanlar bu kampanya sayesinde ihtiyaçları olan alışverişi kolaylıkla yapabilirler.

Denizbank Media Markt Faiz Oranları

Teknoloji marketi Media Markt ile Denizbank’ın anlaşması sonucunda alacağınız ürünlerde faiz oranları %1,39’dan başlıyor ve 48 aya dek taksit alternatifi sunuluyor. Mesela 1.000 TL’lik alışverişinizin geri ödemesi 1.390 TL olarak yapmış olacaksınız. Media Markt üzerinden telefon kredisi aldığınız zaman faiz oranı sabit kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir