Kaptan hesap
kaptan hesap

Denizbank, birikimlerinizin daha fazla değerlenmesi için müşterilerine ‘’Kaptan Hesap’’ isminde yeni bir hesap türü oluşturmuştur. Denizbank kaptan hesabı ile hesabınıza para girişi olduğu sürece daha önceden yapılmış olan yönlendirme sayesinde hesapta bulunan paranın, gecelik vadeli mevduat ya da Denizbank portföy kısa vadeli borçlanma araçları gibi farklı alanlarda döviz olarak değerlendirilerek değer kazanmasını sağlayan bir hesap türüdür.

Denizbank Kaptan Hesabı Özellikleri

Denizbank kaptan hesabı, paranıza değer katan bir hesap olmakla birlikte aynı zamanda otomatik ödeme talimatında bulunan ödemelerinizin zamanında yapılmasını sağlayan ve böylece son ödeme tarihinin geçmesini engelleyen bir hesaptır.

Minimum 5.000 TL olmakla birlikte tarafınızdan belirlenen bir limit günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz açısından vadesiz hesabınızda bırakılmaktadır. Bu tutar dışındaki hesabınızdaki miktar ise, tercih edeceğiniz yönlendirme ile kısa vadeli portföy, döviz ya da gecelik mevduat olarak değerlendirilmektedir.

Eğer Denizbank ATM’lerini aracılığıyla para çekmek isterseniz ve yeterli miktarda para yoksa, fon ya da döviz bozdurmanıza gerek kalmadan işlem otomatik olarak gerçekleştirilir ve otomatik fon ve döviz bozdurma işlemi sayesinde bakiyeniz kadar para çekme hakkına sahip olabilirsiniz.

Bir alışveriş sırasında vadesiz banka kartınızda şayet yeterli limit bulunmuyorsa, otomatik fon bozdurma özelliği devreye girerek, bakiyeniz doğrultusunda alışveriş yapma hakkına sahip olursunuz. Ayrıca vadeli mevduat hesaplarınızın 100.000 TL’si ise, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından sigortalanmaktadır.

Denizbank kaptan hesap nedir
Denizbank kaptan hesap nedir

Denizbank Kaptan Hesabı Nasıl Açılır?

Denizbank tarafından müşterilerinin birikimlerini değerlendirmek ve yatırım yapabilme isteği göz ardı edilmeyerek, farklı hesaplar aracılığıyla avantajlı yatırım seçenekleri müşterilerine sunulmuştur. Bunlardan biri olan Denizbank kaptan hesabı da birikimlerinizi değerlendirmek için farklı bir yatırım aracı olmakla birlikte kaptan hesabı açtırmak için bazı belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için öncelikle bankanızın herhangi bir şubesi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Denizbank Kaptan Hesaba Nasıl Başvurulur?

Denizbank kaptan hesabı başvurusu için şubelere başvurmak gerekmektedir. Aynı zamanda Denizbank telefon bankacılığı sayesinde de Kaptan hesabı başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 444 0 800 numaralı müşteri hizmetleri numarasını aramanız yeterli olacaktır. Tabi ki internet bankacılığı üzerinden de banka müşteri iseniz, Denizbank kaptan hesabı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Kaptan Hesap Başvuru Şartları

Denizbank kaptan hesabını açtırmak için öncelikle Denizbank müşteri olmanız gerekmektedir. Bunun için,

  • Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı,
  • İkametgah belgesi,
  • Maaş belgesi gibi belgelerle başvuru yapmanız gerekmektedir.
Denizbank kaptan hesaba nasıl başvurulur?
Denizbank kaptan hesaba nasıl başvurulur?

Denizbank Kaptan Hesap Faiz Oranları

Denizbank kaptan hesabı için ‘’Hoş Geldin Faizi’’ verilmekte olunup, faiz için üst limit TL’de 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir ve 90 gün boyunca bu faizden faydalanabilirsiniz. Bu süre içinde faiz oranlarının değişmesi durumunda müşterinin faiz oranları aynı oranda güncellenecektir.

Denizbank kaptan hesabı TL olarak açılabileceği gibi dolar ve EURO olarak da açılabilmektedir ve faiz oranları döviz türüne göre değişkenlik göstermektedir.

Gecelik Vadeli Hoş Geldin Faiz Oranları;

1.000.000 TL ve altı için; %15 olmakla birlikte 1.000.000 TL üzeri için faiz oranı %13‘dür. Dolar ve Euro için bu oranlar değişkenlik göstermektedir. 250.000 USD ve altı için faiz oranı; %2,70 olup, üzeri için %0,70 olarak belirlenmiştir. Aynı şekilde 250.000 EURO ve altı için %0,40 olan faiz oranı üzeri için %0,20’dir.

Gecelik Vadeli Standart Faiz Oranı ise;

1.000.000 TL ve altı için; %14 olmakla birlikte 1.000.000 TL üzeri için faiz oranı %14‘dür.

Denizbank Kaptan Hesap Bakiyesi Ne Zaman ve Nasıl Çekilir?

Denizbank Kaptan hesapta yer alan vadeli ve vadesiz bakiyenizi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Hafta içi veya sonu vadeli hesaptan çekilen paralarda kalan bakiye üzerinden faiz hesaplanmaktadır. Çekilen tutar için faiz ödemesi yapılmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir