Denizbank altın hesabı nasıl açılır?
Denizbank altın hesabı nasıl açılır?

Denizbank altın hesabı, vadeli ve vadesiz olmak üzere ikiye ayrılırken birikimlerini altında değerlendirmek isteyenler için güvenli bir tercih olmaktadır. Müşteriler altın hesabı açtırmak için başvurularını saniyeler içerisinde tamamlamaktadır. Hesap oluşturulduktan sonra ise gün ve saat sınırlaması olmadan işlem yapılabilir.

Denizbank altın hesabı nasıl açılır?
Denizbank altın hesabı nasıl açılır?

Denizbank Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Minimum 25 gram ile açılabilen Denizbank vadeli altın hesabında 1 gram ve katları şeklinde yatırım yapılabilir. Yatırımın tamamen banka güvencesi altında yapılması sahtecilik, kaybolma ve çalınma gibi durumları ortadan kaldırır. Saniyeler içerisinde gerçekleştirilen alım satımlar için işçilik maliyeti de ödenmez. Müşterilerin yatırımları 200.000 TL’ye kadar TMSF güvencesi altındadır.

Vadeli altın hesabı, birikim belirli bir süre bankada kalarak ekonomiye dahil edilmesi sonucunda faiz oranı ile bağlantılı olarak getiri kazandırır. Müşteri böylelikle hem altınlarını korur hem de faiz getirisinin sahibi olur. Faiz oranları altın miktarına ve vade süresine bağlı olarak değişir. Ancak müşteriler %0,75’e varan faiz oranlarından yararlanabilir.

Müşteriler vade süresi boyunca altın ekleme veya çekme yapamaz, alış satış gerçekleştiremez.

İnceleyebilirsiniz: Vadeli Altın Hesabı Ne Kadar Kazandırır? Karlı mıdır?

Denizbank vadeli altın mevduat hesabını açmak için en yakın şubeye mesai saatleri içerisinde gidebilir veya internet bankacılığını kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile altın hesabı açtırmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

  • İnternet bankacılığına giriş yapılır.
  • Menüden “Hesaplarım” seçilir.
  • “Altın Hesabım” seçeneğine tıklanır.
  • “Vadeli Altın Hesabı” seçilir.
  • Adımlar takip edilerek hesap oluşturulur.

Daha fazla bilgi için Denizbank Vadeli Altın Hesabı

Denizbank Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Bakiye bulunmasına gerek olmadan açılabilen Denizbank vadesiz altın hesabı, müşterilerin birikimlerini güvenli bir şekilde değerlendirebilmelerini ve alış satış yapmalarını sağlar. Hesap sahibi, güncel altın fiyatlarını takip ederek gün ve saat sınırlaması olmadan mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden hesabına altın ekleyebilir veya satabilir. Nakit ihtiyacında ise gram altınları bozdurarak Vadesiz TL hesabına aktarabilir. Tüm bunlar için komisyon veya masraf ödemesi yapılmaz.

Denizbank vadesiz altın hesabından faiz getirisi kazanılmaz. Altın fiyatları yükseldikçe hesap sahibinin yatırımı da değer kazanır. Alım satımlar fiziki olarak değil kaydi olarak gerçekleştirilirken her gram altın 1000/1000 saflık değerine sahiptir. 0,01 gram altınla dahi yatırım yapılabilir.

Vadesiz altın hesabı açmak için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

  • İnternet bankacılığına giriş yapılır.
  • Menüden “Hesaplarım” seçilir.
  • “Altın Hesabım” seçeneğine tıklanır.
  • “Vadesiz Altın Hesabı” seçilir.
  • Adımlar takip edilerek hesap oluşturulur.

Detaylı bilgi için Denizbank Vadesiz Altın Hesabı

Denizbank altın hesabı kullananların yorumları
Denizbank altın hesabı kullananların yorumları

Denizbank Altın Hesabı Kullananların Yorumları

Denizbank altın hesabı kullananlar, vadeli ve vadesiz iki olmak üzere iki farklı şekilde birikim yapabilir. Vadeli altın hesabı, vade süresinin sonunda faiz getirisi kazandırır. Bu süreçte hesap sahibi kazançlı çıkmaktadır. Çünkü hem altını değer kazanır hem de faiz oranları doğrultusunda getiri alır.

Vadesiz altın hesabı ise 7/24 altın alım satımına imkan tanır. Mobil ve internet bankacılığı kanalları ile kesintisiz şekilde işlem yapılmaktadır.

Denizbank fiziki altın alıyor mu?

Denizbank altın kabul günleri ile yılın belirli günlerinde ve sadece belirlediği bazı şubelerde fiziki altın kabul etmektedir. Çeyrek, yarım, tam ve bilezik gibi fiziki altınlar bankaya teslim edilir. Altın eksperleri tarafından yapılan incelemelerin ardından fiziki altınlar gram olarak banka hesabına yatırılır. Kişi böylelikle altınlarını yastık altında tutmak yerine bankanın güvenli kasasına teslim eder. Üstelik altın birikimlerini vadeli ve vadesiz hesaplarda değerlendirebilir.

Denizbank altın hesabı ücretli mi?

Denizbank altın hesabı ücretsiz bir şekilde açılmaktadır. Hesap işletim ücretinin yanı sıra yapılan işlemler için komisyon da talep edilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir