Kredi ve Finans Portalı

Çalışmayan Öğrenci Kredi Çekebilir mi?

Öğrencilerin yegâne geliri, öğrenim süresi boyunca ailelerinden alabilecekleri paralardır. Bu paralar ile kredi kullanması, kredi kartı alması elbette imkânsız gibidir. Ancak her şeyin başı bankaların kendi inisiyatiflerine kalmış bir husus olur.

Çalışmayan Öğrenciye Kredi Verilir Mi?

Artan nakit ihtiyacı ve günlük hayatın çok pahalı olması insanları kredi kullanma yoluna sevk etmektedir. Fakat herkes kredi kullanamaz. Bankaların bu konuda bazı kuralları var. Bu kurallardan birisi ise kişinin düzenli bir geliri olduğunu belgeleyebilmesidir. Düzenli gelirini belgeleyemeyen kişiler bankaların büyük bir çoğunluğundan kredi kullanamaz. Bazı bankalar kendi inisiyatiflerini kullanarak kredi notu yüksek olan fakat sigortalı bir işte çalışmayan kişilerin kredi kullanmasına izin vermektedir.

Nakit ihtiyacına en çok ihtiyaç duyan gruplardan birisi de öğrencilerdir. Peki, çalışmayan öğrenciye kredi verilir mi? Bankaların büyük bir çoğunluğu çalışmayan öğrencilere kesinlikle kredi vermezler. Veren bankalar ise düşük miktarlarda kredi sunar. Fakat bankalar öğrencilerin kullanabilmeleri için öğrenci kredi kartları çıkarırlar. Bu öğrenci kredi kartları sayesinde herhangi bir ihtiyacınız olduğunda kredi kartınızdan alabilirsiniz. Aynı zamanda çoğu banka bu öğrenci kredi kartlarına taksitle para çekebilme özeliği de ekler. Bu sayede ufak miktardaki nakit ihtiyaçlarınıza bir çözüm oluşturabilirsiniz. Aldığınız kredi kartınızın borcunu düzenli bir şekilde öderseniz banka zamanla limitini artırabilir.

Öğrenciler Nasıl Kredi Alabilir?

Öğrencilerin alabileceği kredilerin başında burslar ve eğitim kredileri gelir. Eğer gerekli şartları taşıyabiliyorsa bu kredi imkânlarından faydalanabilir. Bir öğrenci aile desteği ile öğrenim hayatını devam ettiriyorsa bu destek ile kredi kullanması mümkün değildir. Öğrencinin kredi veya kredi kartı talebi varsa bu ihtiyacını karşılayabilmesi için ailesinin üzerine aldığı krediler ile sağlanabilir.

Bunlarla birlikte resmi olarak kazandığı bursları gelir olarak gösterebilirlerse bu gelir üzerinden küçük limitlerde kredi kartı alınabilir. Aldıkları kredi kartı üzerinden nakit çekim ile bir bakıma ihtiyaç kredisi kullanılmış gibi hareket eden öğrenciler de vardır.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci bulduğu part time işlerde çalışarak kendisine gelir kapısı aralamış olabilir.  Bu gelir ile kredi kullanılmasına olanak verilmez. Gelirini resmi olarak belgelendirebilirse, kredi başvurusuna başvurabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.