Bin lira taksitle ev alinirmi
bin lira taksitle ev alinirmi

Kira ödemekte zorlanan, ev sahibi sorunları yaşayan insanların karşılarına kimi zaman ev sahibi olabilecekleri fırsatlar çıkar. Kimisi bu fırsatı zamanında yakalar kimisi de kaçırır. Bazı insanlarda riske girmek istemezler ve kirada oturmaya devam ederler. Ev sahibi olarak kira derdinden kurtulmak isteyen insanlar için birçok alternatif yöntemler üretildi. Böyle durumlarda en çok sorulan soru ise aylık 1000 lira taksitle ev alınır mı sorusudur.

Günümüz Türkiye’sinde 100.000 TL’ye çok lüks olmasa da kullanışlı bir daire alınabiliyor. Bu durumda azda olsa birikimi olan bir kişi bu parayı teminat yapıp bir bankadan kredi çekebilir. Çekmiş olduğu krediyi de uygun taksit oranlarıyla kira öder gibi ödeyebilir.

Konut Kredisi İmkânı

Konut kredileri, bankaların insanlara ev almak için verdiği kredi çeşidi olmaktadır. İnsanlar yeni ir ev alabilmek için gerekli olan desteği konut kredilerinden alabilirler. Konut kredilerinin birden fazla seçeneği vardır. Bunlar normal konut kredileri ve ipotekli konut kredileridir. Aylık 1000 lira taksitle ev alınır mı sorusunu soranlar için en çok kullanılacak olan yöntem konut kredisi sahibi olmaktır.

Bankalarla geçmişte kredi, kredi kartı gibi ilişkileri mükemmel olan insanlar eğer ev sahibi olmak istiyorlarsa vakit kaybetmeden araştırmaya başlamalılar. Küçük bir teminat ile konut kredisi için uygun bir bankaya başvurabilirler. Bankanın kredi vermek için istediği vasıflara sahip olmaları durumunda ev hayallerine çok yaklaşacaklardır.

Bankalar ev sahibi olacak kişilerin genellikle talep ettikleri  kredinin taksit tutarının iki katı gelire sahip olan kişilere olumlu bakmaktadır. Yani 100.000 TL değerinde bir ev almak isteyen insan ortalama 20-25.000 TL civarında bir teminat ayarlayabilirse geri kalan 75-80.000 TL gibi bir rakamı da bankadan kredi çekebilir.

Gayrimenkul Şirketleri İle Yapılan Anlaşmalar

Günümüz Türkiye’sinde oldukça büyük bir inşaat hali söz sahibidir. Günümüzde birçok insan kendi evlerini kendisi almak ister. Bu nedenle de inşaat firmaları belirli peşinatlar ile ve peşinatsız olarak evlerini satabilmektedir. İnsanların konut kredilerinden sonra en çok sahip oldukları sistem olarak da görülebilmektedir.

Birçok inşaat firması belirli peşinatlar karşılığında taksitle ev verebilmektedir. Sağlanan bu vadeli ev satışları ile de gayrimenkul şirketleri rahat bir nefes alabilmektedir. İnsanlara kira öder gibi ev sahibi yapılacağını gösteren gayrimenkul şirketleri de aylık olarak çeşitli maaşlar kazanan kişilerden kira almak yerine onları kira fiyatına ev sahibi yapmış olmaktadır. Bu neden ile halkların ev sahibi olması kolaylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir