Başkasının adına kredi çekmek
Başkasının adına kredi çekmek

Normal şartlar altında başkasının adına kredi çekmek mümkün değildir. Ancak bazı özel durumların karşılanması halinde başkasının adına kredi çekmek mümkün hale gelmektedir. Banka müşterilerinin bu şartları eksiksiz olarak tamamlaması gerekmektedir.

Kredi notunuz düşükse ya da istediğiniz miktarı almaya uygun müşteri profiliniz yoksa talebiniz olumsuz sonuçlanabilir. Bu tür durumlarda başkasının adına kredi çekmeyi düşünebilirsiniz. Ancak bu durum, krediyi sizin adınıza çeken kişiye büyük sorumluluk yükler. Banka, yasal mecralara başvurduğunda size değil adınıza kredi çeken kişiye işlem başlatır.

Borçların ödenmemesi gibi durumlarda yaşanabilecek sorunlarda yasal hakkınız sınırlıdır.

Başkasının Adına Kredi Çekmek Mümkün mü?

Başkasının adına kredi çekmek, vekaletname vererek mümkündür. Eğer ortada bir usulsüzlük yoksa ve kişi yeterine ilgilenemediğinden sizin kredi almanızı talep ediyorsa vekaletname yoluyla kredi çekilebilmektedir. Fakat her bankada işleyiş farklı olduğundan bu talebin olumsuz karşılanma olasılığı da vardır.

Kimlik Bilgileri ile Kredi Çekilebilir mi?

Kredi çekmek için ilk olarak bankaya müracaatta bulunulur. Ön onay verildikten sonra işlemlerin tamamlanabilmesi için kişi bankaya gitmeli ve evrakları teslim ederken imzalanması gereken yerleri imzalamalıdır. Banka müşterileri bu süreçte banka ile kendi arasında bir sözleşme imzalar ve kimliğin ibrazı istenir. Kimliğin kendisi olmadan kredi çekmek normal şartlarda mümkün değildir.

Genel Vekaletname ile Kredi Çekilebilir mi?

Genel vekaletname ile kişi kendi haklarını bir başkasına geçici süreliğine devretmektedir. İlgili işlemler noter huzurunda gerçekleştirilir. Vekaletin üzerinde yazan detaylar doğrultusunda vekil işlemleri yürütebilir. Bu nedenle vekaletname ile kredi çekmek mümkündür. Ancak bu durum bazı bankalar tarafından kabul edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir