Anadolubank iban no sorgulama
Anadolubank IBAN no sorgulama

Anadolubank IBAN no sorgulama işlemi birçok kanaldan gerçekleştirilmektedir. Anadolubank ATM’lerinden, müşteri hizmetlerinden, internet ve mobil bankacılık platformlarından 26 haneli IBAN numarası sorgulama işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Anadolubank IBAN no sorgulama ve öğrenme işlemlerini sizler için sıralıyoruz.

Anadolubank IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Anadolubank IBAN no öğrenme işlemini gerçekleştirebilmek için birçok yöntem mevcuttur. Bunların en başında müşteri temsilcisine bağlanmak gelmektedir. Bu hem en güvenli hem de en kolay yoldur. Diğer yöntemler kullanılarak da gayet pratik şekilde Anadolubank IBAN no öğrenme işlemi yapılabilmektedir.

Anadolubank IBAN no öğrenme işlemini başarılı şekilde yapabilmek için kullanılabilecek yöntemler aşağıdaki gibidir:

 1. Anadolubank ATM’leri: Anadolubank hesap kartını ATM’ye taktıktan sonra ekranda açılan menüde “Hesaplarım” menüsü seçilir. Daha sonra buradan IBAN numarası dahil birçok hesap bilgisine ulaşılabilmektedir. Anadolubank QNB Finansbank ile anlaşmalı olduğundan her iki kurumun ATM’leri kullanılabilmektedir.
 2. Müşteri Hizmetleri: Anadolubank IBAN numarasını öğrenmek için müşteri temsilcisine bağlanılabilmektedir. Anadolubank müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 222 55 50’dir. Bu numara üzerinden müşteriler, müşteri temsilcileriyle kolaylıkla iletişime geçebilirler. Müşteri temsilcisi, kimlik bilgilerinizi doğrulamak için sizlere sorular iletecektir. Soruları cevapladıktan sonra IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
 3. İnternet Bankacılığı: Anadolubank internet bankacılığı sayesinde kişiler IBAN numaralarına erişebilmektedir. Anadolubank internet sitesine giriş yapıldıktan sonra sağ üst köşede bulunan internet şubesi sekmesine tıklayınız. Ardından bireysel bankacılığı seçiniz. Karşınıza çıkan ekrana TC kimlik numaranızı ve şifrenizi yazınız. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra “Hesaplarım”a tıklayınız. İBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 4. Mobil Bankacılık: Anadolubank mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra bilgileriniz ile giriş yapınız. Ardından “Hesaplarım” seçeneğine tıklayınız. Burada İBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 5. Şubeler: Anadolubank ile QNB Finansbank arasında anlaşma bulunmaktadır. Anadolubank IBAN no sorgulama işlemi için her iki bankanın şubelerinden de yararlanılabilmektedir. Size en yakın banka şubesine giderek talebinizi iletebilir ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolubank IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Anadolubank IBAN numarası, bazı hesap kartlarında ön yüzeyde yazmaktadır. Eğer kullanılan hesap kartının ön yüzeyinde TR ibaresi ile başlayan ve TR ibaresi de dahil olmak üzere 26 haneli bir kod bulunuyor ise bu kod IBAN numarasıdır. TR ibaresi sayesinde kartınızın ön yüzeyinde IBAN numaranızın yazıp yazmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Anadolubank kartlarının bazılarında ise IBAN numarası yazmamaktadır. Bu tür durumlarda yukarıdaki başlıkta sıralanan yöntemler kullanılarak Anadolubank IBAN no sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

İnceleyebilirsiniz: Anadolubank Tarım Kredileri

Anadolubank IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Anadolubank i̇ban no sorgulama
Anadolubank i̇ban no sorgulama

Anadolubank IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme müşterilerin sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Bir para transferi yapılmak istendiğinde bunun en kolay yollarından biri de IBAN numarası ile transfer yapmaktır. IBAN numarası ile ATM üzerinden kartsız şekilde de para gönderimi yapılmaktadır.

Anadolubank ve QNB Finansbank bankamatiklerinden IBAN numarası ile para transferi gerçekleştirmek için izlenmesi gereken yol şöyledir:

 1. Anadolubank ATM’sine giriş yapılır.
 2. Kartsız işlemler menüsünden para yatırma işlemi seçilir.
 3. Burada ATM ekranına gelen yönergelere uyularak gerekli bilgiler girilir.
 4. SMS ile gelen şifre ATM’ye girilir.
 5. Yatırılmak istenen IBAN no girilir.
 6. Yatırılacak olan meblağ para yatırma bölümüne konulur.
 7. İşlem onaylanır.

Yukarıdaki adımlar eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlandığında para yatırma işlemi tamamlanacaktır.

Anadolubank Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Anadolubank hesap no öğrenme birçok yoldan yapılabilen kolay bir işlemdir. Anadolubank çağrı merkezinden yani müşteri hizmetlerinden, internet bankacılığından ve mobil bankacılıktan kolayca Anadolubank hesap numarası sorgulanabilmektedir.

Hesap numarasını size en yakın Anadolubank ve QNB Finansbank şubelerinden de öğrenebilirsiniz.

Anadolubank Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Anadolubank hesap numarası sadece bazı kartların üzerinde bulunmaktadır. Her kartta hesap numarası yer almadığından öğrenmek için diğer alternatif yollar uygulanabilmektedir. Anadolubank hesap no öğrenme için internet ve mobil bankacılık, ATM’ler, şubeler ve müşteri hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Anadolubank Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Anadolubank hatalı IBAN’a para gönderme gibi yanlış bir işlem gerçekleştiren Anadolubank müşterilerinin telaşa kapılmasına gerek yoktur. Çünkü yanlışlıkla başka bir IBAN’a para göndermenin çözümü bulunmaktadır. Bu hatayı yapan kişiler müşteri temsilcisi aracılığı ile yanlış gönderdikleri parayı iade olarak alabilmektedir. Anadolubank müşteri hizmetlerine 0850 222 55 50 numaralı hat üzerinden ulaşılabilmektedir.

Anadolubank hatalı IBAN’a para gönderme işlemi sürece bağlı olarak ortalama 3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir