Anadolu bank tarim kredileri
anadolu bank tarim kredileri

Birçok insan belirli ihtiyaçları doğrultusunda bankaların verdikleri kredi sisteminden faydalanmaktadır. İhtiyaçları karşılamak, borç ödeme işlemlerini gerçekleştirmek ya da sahip olduğu işi büyültmek isteyenler için kredi sisteminden faydalanmak artık bir ihtiyaç gibi olmuştur. Bu tarz işlemlerden de çiftçilerin yararlanması için birçok kredi uygulama hizmetleri verilmektedir. Bu ihtiyaçlara karşılık Anadolu Bank tarım kredileri de en büyük ve geniş hizmeti veren kredi çeşitlerinden birisi olmaktadır.

Tarımsal İşletme Kredi Çeşitleri

Anadolu Banka’nın çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan kişiler için uygulamaya koyduğu birçok kredi çeşidi vardır. Çiftçilerin nakit akışına ve ürün finansmanlarına yönelik ödemelerini yapmak için tarım kart sistemi vardır. Vadesi 12 ayı geçmeyen, vadesi içerisinde geri ödeme ya da kapama işlemleri yapabilen ve ödeme gücü çiftçinin gelir sistemine bağlı olarak belirlenen tarımsal bir işletme kredisi olmaktadır. Bunun yanında tarım kredili mevduat hesabı ile üreticilerin anlık ihtiyaçlarını karşılayabilmesi hedef alınmıştır. SGK ödemeleri ve otomatik ödemelerin tahsilatını yapabilmek adına rahatlık sağlamaktadır. Her an ödemeli ya da hasat vadeli ödeme seçenekleri ile üreticilerin kullanıma hazır bir şekilde nakit ihtiyaçlarının giderilmesi istenmiştir.

Çiftçilik işlemlerinin yanında hayvancılıkla uğraşan üreticileri de düşünen Anadolu Banka büyükbaş süt ve besicilik kredisi, küçükbaş süt ve besi kredisi, arıcılık kredisi gibi kredilerle de hizmet vermektedir. Bu kredilerle üreticilerin finansman gereksinimlerinin gelir akışlarına uygun bir şekilde ödeme planları dâhilinde karşılanması hedef alınır.

Risk transfer kredileri ile tarımsal ihtiyaçların karşılanması sağlanır. Bunun yanında üreticilerin diğer banka ve kooperatiflerde bulunan vadeli borçlarının bankada tek elde toplanılması sağlanır. Üreticilerin ürün yelpazesine göre de 60 aya varan vade imkânları sunulabilir. Bunun yanında sözleşmeli üretim kredisi ile ürünleri teslim etmek için satım ve ekim sözleşmesi yapılmış firmalara ödemeler öncesi doğan nakit ihtiyaçların karşılanması adına kredi verilebilmektedir.

Yatırım Amaçlı Kredi Çeşitleri

Birçok kişi sadece var olan ödemeler ya da işler için kredi çekmezler. Çiftçilik ya da hayvancılık mesleğine atılmak isteyen, bu işlere yatırım yapmak isteyen ya da var olan işlerini büyültmek isteyen birçok insan vardır. Tüm bu sebepler için Anadolubank’ta yatırım amaçlı kredi seçenekleri vardır. Tarla alım kredisi, Arazi alım kredisi, traktör kredisi, ekipman kredisi, süt sığırı alım kredisi ve sera yapım kredileri gibi birçok kredi çeşidi ile işler büyütülüp gerekli yatırımlar yapılabilmektedir.

Ödeme Kolaylığı

Üreticiler genellikle gelir durumuna göre ödeme seçenekleri ile rahat bir şekilde kredi ödemelerinin yapmaktadır. Üreticiler Anadolu Banka tarım kredilerinden yararlandıkları takdirde alabilecekleri en üst vadede, en kolay ödeme seçenekleri ile gerekli kredilerden yararlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir