Alo garanti
alo garanti

Bankacılık işlemlerini Dijital uygulamalara bırakan bankalar, internet bağlantısının olmadığı ya da akıllı telefon kullanıma henüz geçmeyen müşterileri için telefon bankacılığı alternatifini de devreye geçirerek her türlü imkanları tanımaya başladılar. Bu imkanları sunan bankalardan birisi de Garanti Bankası.

Türkiye’nin mevduat açısından en büyük ikinci bankası görünümündeki Garanti Bankası müşterilerine telefon bankacılığını Alo Garanti kampanyası ile duyurdu. 444 0 333 numaralı Alo Garanti ile sadece ülke içerisinde değil dünyanın her bir yerinden yapılacak aramalar ile bankacılık hizmetlerinden  yararlanabiliyorsunuz.  Arama sonrası sesle yönlendirme özelliğine sahip Alo Garanti telefon tuşları ile sizi istediğiniz menüye yönlendiriyor. Yönlendirmeler ve telefon tuşları yardımıyla istediğiniz girişleri yapabilirken yine sesli olarak hesabınızla ilgili bakiye öğrenme, kredi kartınıza ait borç sorgulama ve ekstre bilgileri, dönem içinde yapmış olduğunuz alışverişler ve daha bir çok işlemi kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Garanti Bankası müşterileri kredi kartı ve Paracard bulunması halinde Şifre Al adımlarıyla anında 444 0 333 Alo Garanti bankacılığı kullanabiliyorlar.

Alo Garanti Şifresini Nasıl Alırım?

Bankacılık işlemlerinizi yerine getirmek üzere kullanmak zorunda kaldığınız Alo Garanti Şifresini internet üzerinden alabiliyorsunuz. Alacağınız adres ise https://www.garanti.com.tr/ssl/parola_al#calcContent=UID1e306b1. Buradan yapacağınız giriş ile müşterisi olmasanız yada kredi kartınız bulunmasa dahi dijital bankacılık size gerekli yönlendirmeleri yaparak Alo Garanti’den faydalanma imkanı veriyor.

İnsanlara sorsalar en zor telefonla bağlantı kurulan müşteri hizmetleri hangisi diye hiç şüphesiz Bankacılık sektörünü öne sürerler. Çünkü milyonlarca müşteriye hitap  eden bu sektör telefonla cevap vermekte gerekli personel tasarrufu ve giderleri ekonomik olarak en aza indirmeye çalışırlar. Bu yüzden  sesli yanıt sistemi ile cevap verirler. Bu durum kişinin işinin uzamasına, gereksiz diyebileceğimiz bazı maddeleri dinlememize neden olur. Kişiler bu şikayetlerinde hiçte haksız sayılmazlar.

Alo Garanti Yönlendirme Numaraları

Alo Garanti bankacılık işlemlerine bağlanmak isteyenlere ön bilgi olarak hangi tuş ile hangi menüye bağlanacaklarına dair araştırma yaptık. Buna göre 0 tuşlamanız halinde kayıp kart menüsüne hızlı bağlantı sağlanıyor. Bu menüden kayıp çalıntı kart başvuruları dışındaki işlemler dikkate alınmıyor. 1 nolu tuşa basmanız halinde kart işlemleri menüsüne, 2 nolu tuş ile bankacılık ürünleri olan EFT, Havale, Fatura ödeme gibi gişe işlemlerine, 3 nolu tuş ile internet ve cep bankacılığı, 4 ile ise kampanyalara ulaşıyorsunuz.

Alo Garanti Müşteri Hizmetleri Temsilcisine Hızlı Bağlantı

Alo Garanti Müşteri Hizmetlerinde canlı olarak bir temsilciye bağlanmak istiyorsanız bunun için ise sırasıylay 1 3 ve 5 numaralı tuşa basarak temsilciye bağlanmak üzere sıraya girmiş oluyorsunuz.

Garanti Bankası Alo Garanti bağlantıları temsilcinin yönlendirmesi ile gireceğiniz şifreyle birlikte yapılabilmektedir. Müşteri güvenliğinin sağlanması adına müşteri numaranız ile cep telefonunuza gelen çifte güvenlik standartları ile işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir