Akbank tosla kart nedir? Nereden alınır?
Akbank tosla kart nedir? Nereden alınır?

Akbank tarafından gençlere yönelik hazırlanan ve finansal hayata uyum sağlamaları amacıyla geliştirilen Tosla, Akbank müşterisi ya da banka müşterisi olmayan gençler için finansal işlemleri yaparken hem eğlenecekleri hem de sosyalleşecekleri bir platform olarak hazırlanmıştır. Ayrıca Akbank Tosla’ya giriş de oldukça kolaydır.

Tosla’ya giriş yapmak için öncelikle uygulamayı telefonunuza indirerek, kayıt olmanız yeterlidir. Kayıt sırasında cep telefonu ve e-mail adresi girilerek, bilgi doğrulaması yapıldıktan sonra şifre belirleme işlemi yapılmaktadır. Ondan sonra siz de bir Tosla’lı olarak finansal işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirirken, eğlenmenin keyfine de varabilirsiniz.

Tosla Kart ile sosyalleşmek istiyorsanız da rehber erişim izni vererek, rehberinizde bulunan arkadaşlarınızın yaptığı işlemleri görebilir, beğenebilir hatta yorum yapabilirsiniz. ‘’Herkes’’ sekmesini açarak Tosla kullanıcılarının tümünü görebilir ve arkadaşlarınızdan para isteyebilir ya da gönderebilirsiniz.

Akbank tosla kart nedir?
Akbank tosla kart nedir?

Tosla Kart Nasıl Çalışır?

Akbank Tosla üyelik isteyen bir uygulama olmakla birlikte üyelik işlemleri ücretsizdir ve Tosla ile aşağıdaki işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Tosla Kart özellikleri aşağıdaki gibidir:

Para Gönder ve Al

Para göndermek ya da almak için Tosla uygulamasını indirdikten sonra ücretsiz olarak arkadaşlarından para isteyebilir ya da arkadaşlarına ücretsiz olarak para gönderebilirsiniz. Bunun için uygulamaya girdikten sonra para göndereceğiniz arkadaşınızı seçerek, göndermek istediğiniz tutarı rakamlarla girerek ‘’Gönder’’ butonuna basmanız yeterlidir.

Ödeme Yap

Banka hesabınız yoksa Tosla ile rahatlıkla ödeme yapabilir ya da Tosla Kart sipariş vererek ön ödemeli bu kart sayesinde rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz. Tosla Kart’a sahip olmak için profilinize girerek, ‘’Tosla Kart’a Başvur’’ butonunu tıklamanız sonucunda kartınız adresinize gönderilir. Ayrıca Teknosa ya da Carrefoursa mağazalarına giderek de Tosla Kart sahibi olabilirsiniz.

Sosyalleş

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi hesabını oluşturduktan sonra arkadaşlarınızı ekleyerek, onları takip edebilirsiniz. Aynı zamanda Akbank Tosla’da yaptığınız işlemleri arkadaşlarınızla paylaşabilir, paylaşımlarını beğenebilir ve karşılıklı yorum yapabilirsiniz.

Para Yükle ve Çek

Para yüklemek ve çekmek için bir banka hesabınızın olmasına gerek yok, sadece Tosla kullanarak Tosla hesabınıza para yükleyebilir ve istediğiniz zamanda paranızı rahatlıkla çekebilirsiniz. Hesabınıza para yatırmak için en yakın Akbank ATM’sine gitmeniz yeterlidir. ATM üzerinden Tosla İşlemleri’ni tıkladıktan sonra size özel referans kodunu ATM’ye girerek para yatırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Tosla kart para yükleme
Tosla kart para yükleme

Akbank Tosla’da Limitler ve Ücretler

Tosla’ya üye olmak için herhangi bir ücret talep edilmediği gibi yapılan birçok işlemde ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Sadece yapılacak işlemlere göre belli limitler belirlenmiştir. Limitler Tosla’nın özelliklerine göre belirlenmekte olup, Her Toslalı ve Doğrulanmış Toslalı olmak üzere iki farklı özellikte Tosla’lı olunabilmektedir. Doğrulanmış Toslalı olmak için banka hesabınızın bulunması gerekmektedir.

Tosla’da bakiye limiti

Her Tosla’lı, hesabında herhangi bir zaman diliminde en fazla 1250 TL bulundurabilir. Fakat doğrulanmış Tosla’lı için bakiye limiti en fazla 50.000 TL olarak belirlenmiştir.

Tosla para yükleme limiti

Tosla’da aylık para girişi limiti, her Tosla’lı için 1250 TL olarak belirlenirken, doğrulanmış Tosla’lı için 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Limit ATM’den para yükleme ya da banka hesabından para yükleme fark etmeksizin sabit olarak belirlenmiştir.

Tosla’da para çıkışı limiti

Akbank Tosla’da para çıkışı limiti ATM’den para çekme için Her Toslalı için yıllık 500 TL, Doğrulanmış Toslalı için günlük 2000 TL olarak belirlenmiştir.

Tosla kart ile para çıkışı limiti, Her Toslalı ya da Doğrulanmış Toslalı için bakiye kadardır. Aynı zamanda dijital ödemeler ya da diğer Toslalılar’a para gönderme limiti de bakiyeniz oranında belirlenmiştir.

Tosla hizmet fiyatlandırmalarına bakıldığında ise;

  • Para gönder,
  • Para iste,
  • Para yükle,
  • Para çek işlemleri ücretsizdir.

Sadece Tosla Kart ile yurtdışı ATM’lerde yapılan işlemler için 5 TL işlem ücreti kesilir. Tosla Kart sahibi olmak istiyorsanız da adresinize teslim edilecek, isminize özel kart için 10 TL bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Ama Tosla Kart’ta kart kullanım ücreti söz konusu değildir.

Akbank Tosla Kart nereden ve nasıl alınır?

Tosla Kart satış noktaları olan Zorlu PSM otomatlarından, Hepsiburada’dan, Help Steps ve Banabi uygulamalarından, Şok Marketler’den, D&R, Teknosa ve CarrefourSA mağazalarından satın alınabilmektedir. Bu yetkili noktalardan alınan kartların üzerinde isim yazmamaktadır. Kartınızın üzerinde isim yazmasını istiyorsanız Tosla uygulaması üzerinden başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Akbank Tosla Kart yaş sınırı kaçtır?

12 yaşından büyük her kişi, Tosla Kart sahibi olabilmektedir. Ayrıca kişilerden banka müşterisi olması da beklenmemektedir.

Akbank Tosla Kart ücreti ne kadardır? Kaç TL?

Tosla Kart Zorlu PSM otomatlarından, Hepsiburada’dan, Help Steps ve Banabi uygulamalarından, Şok Marketler’den, D&R, Teknosa ve CarrefourSA mağazalarından 5 TL karşılığında satın alınabilmektedir. Tosla Kartı’nın isminize özel olarak üretilmesini istiyorsanız uygulama üzerinden başvuru yapmalısınız. İsme özel gelen Tosla Kart’ları için 10 TL ücret talep edilmektedir. Üstelik ödediğiniz 5 TL, ilk harcamanızdan sonra iade edilmektedir.

Tosla Kart müşteri hizmetleri numarası kaçtır?

Tosla Kart hakkında yaşadığınız problemleri çözmek veya yaşadığınız problemleri kayıt altına almak için 0850 477 0867 numaralı müşteri hizmetleri arayabilirsiniz. Ayrıca Tosla uygulamasının içinde yer alan “canlı destek”ten de yararlanabilirsiniz.

Tosla Kart aylık ücreti var mı?

Tosla Kart’ın aylık ücreti bulunmamaktadır. Karta sahip olmak için ödenen ücret ise ilk harcamanızdan sonra tarafınıza iade edilmektedir.

Tosla Kart hangi bankanın?

Tosla Kart, Akbank’ın e-para iştiraki olan AkÖde’nin geliştirdiği bir uygulamadır. Bu kart, banka hesabı olmasına gerek duyulmaksızın birçok fırsat sunmaktadır.

Tosla Kart temassız özelliği var mı?

Tosla Kart’ta temassız özelliği bulunmaktadır. Ancak kart sahibinin bu özelliği aktif etmesi gerekmektedir. Ayrıca Tosla kart temassız açma ve kapatma işlemleri uygulamadan veya müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir