Kredi ve Finans Portalı

Akbank Tosla Hakkında Tüm Bilgiler

Akbank tarafından gençlere yönelik hazırlanan ve finansal hayata uyum sağlamaları amacıyla geliştirilen Tosla, Akbank müşterisi ya da banka müşteri olmayan gençler için finansal işlemleri yaparken hem eğlenecekleri hem de sosyalleşecekleri bir platform olarak hazırlanmıştır. Ayrıca Tosla’ya giriş de oldukça kolaydır.

Tosla’ya giriş yapmak için öncelikle uygulamayı telefonunuza indirerek, kayıt olmanız yeterlidir. Kayıt sırasında cep telefonu ve e-mail adresi girilerek, bilgi doğrulaması yapıldıktan sonra şifre belirleme işlemi yapılmaktadır. Ondan sonra siz de bir Tosla’lı olarak finansal işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirirken, eğlenmenin keyfine de varabilirsiniz.

Tosla ile sosyalleşmek istiyorsanız da rehber erişim izni vererek, rehberinizde bulunan arkadaşlarınızın yaptığı işlemleri görebilir, beğenebilir hatta yorum yapabilirsiniz. ‘’Herkes’’ sekmesini açarak Tosla kullanıcılarının tümünü görebilir ve arkadaşlarınızdan para isteyebilir ya da gönderebilirsiniz.

Akbank Tosla Uygulaması

Tosla Nasıl Çalışır?

Tosla üyelik isteyen bir uygulama olmakla birlikte üyelik işlemleri ücretsizdir ve Tosla ile aşağıdaki işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Para gönder ve al

Para göndermek ya da almak için Tosla uygulamasını indirdikten sonra ücretsiz olarak arkadaşlarından para isteyebilir ya da arkadaşlarına ücretsiz olarak para gönderebilirsiniz. Bunun için uygulamaya girdikten sonra para göndereceğiniz arkadaşınızı seçerek, göndermek istediğiniz tutarı rakamlarla girerek ‘’Gönder’’ butonuna basmanız yeterlidir.

Ödeme Yap

Banka hesabınız yoksa Tosla ile rahatlıkla ödeme yapabilir ya da Tosla Kart sipariş vererek ön ödemeli bu kart sayesinde rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz. Tosla Kart’a sahip olmak için profilinize girerek, ‘’Tosla Kart’a Başvur’’ butonunu tıklamanız sonucunda kartınız adresinize gönderilir. Ayrıca Teknosa ya da Carrefoursa mağazalarına giderek de Tosla Kart sahibi olabilirsiniz.

Sosyalleş

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi hesabını oluşturduktan sonra arkadaşlarınızı ekleyerek, onları takip edebilirsiniz. Aynı zamanda Tosla’da yaptığınız işlemleri arkadaşlarınızla paylaşabilir, paylaşımlarını beğenebilir ve karşılıklı yorum yapabilirsiniz.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Akbank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi

Para Yükle ve Çek

Para yüklemek ve çekmek için bir banka hesabınızın olmasına gerek yok, sadece Tosla kullanarak Tosla hesabınıza para yükleyebilir ve istediğiniz zamanda paranızı rahatlıkla çekebilirsiniz. Hesabınıza para yatırmak için en yakın Akbank ATM’sine gitmeniz yeterlidir. ATM üzerinden Tosla İşlemleri’ni tıkladıktan sonra size özel referans kodunu ATM’ye girerek para yatırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Akbank Tosla Uygulaması

Tosla’da Limitler ve Ücretler

Tosla’ya üye olmak için herhangi bir ücret talep edilmediği gibi yapılan birçok işlemde ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Sadece yapılacak işlemlere göre belli limitler belirlenmiştir. Limitler Tosla’nın özelliklerine göre belirlenmekte olup, Her Toslalı ve Doğrulanmış Toslalı olmak üzere iki farklı özellikte Tosla’lı olunabilmektedir. Doğrulanmış Toslalı olmak için banka hesabınızın bulunması gerekmektedir.

Tosla’da bakiye limiti

Her toslalı, hesabında herhangi bir zaman diliminde en fazla 750 TL bulundurabilir. Fakat doğrulanmış Toslalı için bakiye limiti en fazla 1.500 TL olarak belirlenmiştir.

Tosla’da para girişi limiti

Tosla’da aylık para girişi limiti, her toslalı için 750 TL olarak belirlenirken, doğrulanmış toslalı için 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Limit ATM’den para yükleme ya da banka hesabından para yükleme fark etmeksizin sabit olarak belirlenmiştir.

Tosla’da para çıkışı limiti

Tosla’da para çıkışı limiti ATM’den para çekme için Her Toslalı için yıllık 300 TL, Doğrulanmış Toslalı için günlük 1.500 TL olarak belirlenmiştir.

Tosla kart ile para çıkışı limiti, Her Toslalı ya da Doğrulanmış Toslalı için bakiye kadardır. Aynı zamanda dijital ödemeler ya da diğer Toslalılar’a para gönderme limiti de bakiyeniz oranında belirlenmiştir.

Tosla hizmet fiyatlandırmalarına bakıldığında ise;

  • Para gönder,
  • Para iste,
  • Para yükle,
  • Para çek işlemleri ücretsizdir.

Sadece Tosla Kart ile yurtdışı ATM’lerde yapılan işlemler için 5 TL işlem ücreti kesilir. Tosla Kart sahibi olmak istiyorsanız da adresinize teslim edilecek, isminize özel kart için 10 TL bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Ama Tosla Kart’ta kart kullanım ücreti söz konusu değildir.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Akbank Yatırım Hesabı Ücreti

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.