Akbank dönemsel ödemeli konut kredisi

Ev sahibi olabilmek için konut kredisi tahsis eden Akbank onlarca seçenek arasından farklı ödeme yolları ile mortgage kredi imkânı sunmaktadır. Kişi kredi kullanımı öncesinde yapacağı araştırmalar ile kendisine en uygun olan bankayı, şartları ve ödeme yollarını seçmektedir. Bu yollardan birisi ise Dönemsel Ödemeli Konut Kredisi olarak karşımıza çıkar.

Kişilerin ödeme tarihleri, aylık ücretlerini aldıkları tarihlere dayanılarak hazırlanacak ödeme planları doğrultusunda alınacak konut kredisi için kullanılan bu terim, yine turizmde ya da tarım işlerinde çalışarak belli dönemlerde gelir bekleyen kişilerin ev sahibi olmaları için hazırlanmış bir kampanyadır.

Akbank Dönemsel Ödemeli Konut Kredisi

Akbank’ın hizmete sunduğu büyük kırmızı ev çatısı altında kişinin talepleri doğrultusunda 3,4,6 ve 12 ayda bir ödeme yapılmak üzere ödeme planı çıkarılabilmektedir. Bunun en önemli sebebi maaşlarını aylık almanın dışında farklı ödeme tarihlerinde alan müşterilerine kolaylık sağlamaktır. Böylelikle alınacak kredilerin geri ödemeleri yine sabit faiz oranları üzerinden hesaplansa da aylık ödeme oranlarının üzerinde bir faiz yüküne sebep olabilir. Ancak ev sahibi olmak istiyorsa kişi bunu gelir düzenine sabitlemek zorunda olduğundan bu ödeme planı kaçınılmaz hale gelebilir.

Dönemsel Ödemeli Konut Kredisini Kimler Almalı

Örnek olarak verilecek olursa, memur emeklilerinin bir bölümü emekli maaşlarını üç ayda bir olmak üzere yılda dört kez almaktadır. Bu kişilerin aylık ödeme imkânı bulunmayabilir, aldıkları maaşları tutmak zorunluluğu yaşayabilir ve gününde ödeyemeden harcama yapma gibi zorluklarla karşı karşıya kalabilirler. Bu yüzden aylık ödemek yerine yine sabit koşullarda, aynı şartlarla üç ayda bir ödeme seçeneğiniz ile dönemsel ödemeli konut kredisi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir