Ziraat bankasi uc ayda bir odemeli kredi
ziraat bankasi uc ayda bir odemeli kredi

Arkasına almış olduğu devletin gücü ile Türkiye’nin her bir bölgesinde şubesi bulunan Ziraat Bankası kişilerin düzenli gelirlerine, gelirin oluştuğu zamana göre uyarlanmış üç ayda bir ödemeli kredi imkânını talep eden müşterilerine sundu.

Ülkemizde özellikle emekli kişilerin maaş ödemeleri genel olarak üç ayda bir yapılmaktadır. Bu şekilde maaş alan kişilerin aylık ödeme yapmaları zorlanmalarına neden olan seçeneklerden birisi. Bununla birlikte kişiler aylık gelirleri bulunsa dahi kendileri için üç ayda bir yapılacak kredi ödeme periyotları daha avantajlı olabilir. Bu avantajın getirilerinden yararlanmak isteyenlere Ziraat Bankası Üç Ayda Bir Ödemeli Kredi veriyor.

Farklı ödeme periyodu seçeneği sunan Ziraat Bankası ayrıca verdiği bu krediler için masraf ve komisyon adı altında bir kesinti uygulamıyor. Ülkemizde yasal olarak kesilen kredi tahsis ücreti dahi almayan banka masrafsız bankacılık ürünlerini müşterilerinin istekleri doğrultusunda şekillendiriyor.

Üç ayda bir ödemeli kredi için masraf kesintisi bulunmasa da banka bu bankacılık ürünü için kişiye Hayat Sigortası yapıyor. Hayat sigorta poliçesi ise kişinin yaşına ve fiziksel durumuna göre farklılıklar gösteriyor ki, bu sigorta aslında ileride oluşabilecek hayat kayıpları sonrası mirasçılara maddi yük binmesinin önüne geçiyor. Üstelik ödenen taksitlerin ise mirasçı kişilere ödenmesi söz konusu olabiliyor. Bu masrafın ortalama bedeli ise yıllık 200 lira civarlarında olduğunu söyleyelim. Sonuçta krediyi çeken kişinin ve aile fertlerinin yararına olan bir husus.

Üç Ayda Bir Krediyi Nasıl Öderim?

Bankaya başvurduğunuz kredi için aylık ve üç aylık ödeme koşullarından birisini seçen tüketici, aldığı miktar ve vade üzerinden hesaplanan faizler ile bu imkandan faydalanıyor. Fakat Ziraat Bankası üç ayda bir ödemeli kredinin faiz oranı 3-48 ay için  % 1,26. Alınacak 5 bin lira için 448 lira, 10 bin lira için 896 lira ve 20 bin lira için ise 1792 lira taksit ödemesi yapıyorsunuz. Bu ödemelerde üç ayda bir gerçekleştiriliyor iken, iki aylık maddi rahatlama yaşayabilmeniz için bir zaman sizin olmuş oluyor.

Aylık mı, Üç Aylık mı? Hangisi Avantajlı

Üç ayda bir ödemeli 50 bin lira ihtiyaç kredisi için ödeyeceğiniz miktar 48 ay için 4.480 lira olarak hesaplanıyor. Eğer bu bedel için aylık ödeme yaparsanız 1.472 lira ödemeniz söz konusu. Yani her ay için 21 lira fazla ödeme yapmanız gerekiyor. Bu rakam ise kredi ödemesi bitmesi esnasında hesabınıza fazladan bin 8 lira olarak yansıyor. Bu durumda aylık ödemeli kredi faiz oranı ve geri ödeme miktarı açısından sizin için daha avantajlı olabilir.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Yolları

Ülke içinde geniş şube ağına sahip banka şubelerinden yapabileceğiniz üç ayda bir ödemeli kredi başvurusuna ayrıca İnternet Bankacılığından, Ziraat Mobil, Cep Şube, Telefon Bankacılığı, SMS bankacılığı ve Ziraat ATM’leri üzerinden yapabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir