5 adimda kredi notu sorgulama
5 adimda kredi notu sorgulama

Kredi Notunu Nasıl Sorgularım

Bankalar ile yaptığınız alışverişler sonucu ödemelerinize sadık bir banka müşterisi iseniz bütün bankacılık ürünlerine ulaşma imkânınız her zaman en yüksek seviyelerde seyir eder. Çünkü bu sadık tavrınız sizin kredini notunuzu yükseltmiştir ve yüksek kredi notu size kredilerin kapılarını sonuna kadar açar.

Kredi notu mağduru olduğu için kredi alamayan bu yüzden eksikliğini hisseden kişiler dönem dönem kredi notlarını sorgulayarak hangi seviyeye geldiği hakkında bilgi edinmeye çalışırlar. Bunun sebebi ise gerekli olan finansı alabilmektir.

Kredi notu ile ilgili ayrıntılı bilgiler vermiştik. Neden düştüğünü, nasıl yükseleceğini, neler yapabileceğiniz hakkındaki ayrıntıları sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımız da ise sizlere beş adımda nasıl kredi notumuzu sorgularız? Bunlardan bahsetmek isteriz.

Geçmiş dönemlerde kredi notları sadece kredi kayıt bürosuna kayıtlı olan üyeler tarafından görülebilmekteydi. Zamanla finans dünyasının genişlemesi, teknolojinin sınırlarını zorlaması ile en küçük kurumlar da dahil olmak üzere kredi notu sorgular hale geldi. Özellik Findeksin ekonomi dünyasında boy göstermesinin ardından kişisel başvuruların yolu açıldı ve ayrıntılı raporlamalar ile bilgilendirilme sağlanmış oldu.

Beş Adımda Kredi Notu Sorgulama

Finans kuruluşlarına olan kredi borçlarınızın, limitlerinizin ve kredi notunuzun takibini sağlayabileceğiniz Findeks, dijital başvuru platformudur. Bu platformda gerçek ve tüzel kişilikler gerekli başvuruları yaparak sorgulama yapabilmektedir. Kredi Kayıt Bürosuna bağlı olarak çalışan Findeks sizin için yardımcı olacak sayfalar arasında bulunuyor. Kredi notunuzu sorgulayabilmeniz için ;

  1. Findeksin ana sayfasına giriş yapmanız sorgulama için ilk adımınızdır. (www.findeks.com)
  2. Adım : Findeks sayfasına girdikten sonra üye ol butonuna tıklayarak üyelik işlemlerini başlatıyoruz.
  3. Üyelik sayfasında bulunan bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak giriş yapmanız raporlama için de önem arz eder. Bilgiler ışığında sözleşmeyi okuduğunuzu ve bilgilendirildiğinizi onaylamanız gerekecektir.
  4. Üyelik esnasında size ait Kredi Kartı bilgileriniz ile birlikte cep telefonu numaranızı girmelisiniz. Bu işlemleriniz için gerekli bir nokta.
  5. Üyelik işlemleri sonucunda numarasını girdiğiniz kredi kartınızdan yatıracağınız 7,5 lira ücret karşılığı kredi notu sorgulama paketi satın almış oluyorsunuz.

Sonuç alarak özetlemek istersek; Findeksin sayfasından üyelik işlemleri ile kredi kartımız ile yapacağımız ödeme sonunda paketlerden birini alarak gerekli raporlarımıza ulaşabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir