Ziraat bankasi tasit kredisi
ziraat bankasi tasit kredisi

Bir zamanlar lüks olan ancak yıllar geçtikçe zaruri bir ihtiyaca dönen hatta bazı hanelerde birden fazla yer edinen otomobiller hayatımızın vazgeçilmez rahatlığıdır.

Özellikle genç neslin sürekli yenileme istemesi, artan teknoloji ile daha iyi bir araca sahip olma arzusu, daha büyük güçlü motor sahibi olma hevesi gibi nedenlerle araç pazarını genişletti ve adeta talep patlamasına neden oldu.

Araç alımlarına talep ve arzın artmasından sonra taşıt almak isteyenlere en büyük destekse bankalardan taşıt kredileri le birlikte geldi. Bu< desteği sağlayan bankalardan birisi de önemli devlet kuruluşu Ziraat Bankasıdır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Banka müşterilerinin taleplerine göre hem sıfır hem kullanılmış araç alımı için kredi tahsisi sağlıyor. İkinci el araçlarda kredi onayı olmazsa olmaz şartı aracın 0-5 yaş aralığında olmasıdır. Minibüs ve kamyonet gibi araç almak isteyen kişiler aracı hususi olarak kayıt yaptırma şartı ile bu kredilerden faydalanabiliyorlar. Alınan araç banka tarafından verilen borca karşılık ipotek ettiriliyor.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası taşıt kredisi almak isteyen kişi ve kurumlar kullanacakları krediyi maksimum 48 ay vade ile alabiliyor. Bununla birlikte faiz oranlarını etkileyen unsurlar ise kaskonuzu kredinizi aldığınız şubeden yaptırıp yaptırmayacağınız oluyor. Kaskolu kredi için yüzde 1,13 olan faiz oranı kaskosuz araç alımları için ise yüzde 1,19 olarak belirlenmiş.

Kaskolu olarak çekeceğiniz kredi için 10 bin lira alacağınızı düşünerek bir hesaplama yaparsak faiz oranınız % 1,13. Yıllık Maliyetiniz % 17,88. 48 ay vadede ödeyeceğiniz tutar ise aylık 284,88 TL. Toplamda 13 bin 674 lira ödemiş oluyorsunuz. 10 bin lira karşılığı diğer vadelerde ödemeleriniz ise şöyle;

12 ay 908,60 Lira, toplamda; 10 bin 903 Lira

24 ay 490,93 Lira, toplamda; 11 bin 782 Lira

36 ay 352,00 Lira, toplamda; 12 bin 672 Lira

Kasko Yaptırmalı mı?

Krediyi kullandığınız şubeden aracınıza kasko ve sigorta yaptırırsanız daha uygun fiyatla almış oluyorsunuz. Ancak kasko ücreti ödemeniz gerekiyor. Zorunlu Trafik Sigortasının yanında kasko yaptırmak külfetli geliyor olsa da maddi ve manevi yönden risklere karşı kendimize tedbirler almak sizi huzurlu hissettirecektir. Üstelik yaptırdığınız kasko bir yıl ile sınırlı kalmaz ve aracın borcunun bitmesine kadar banka şubesi tarafından otomatikmen yenileme yapılmaktadır.

Ayrıca aracın borcu bulunurken, kaza yapmanız durumunda aracınız perte ayrılırsa ve kullanılamaz hale gelirse kasko bedeli kadar aracınıza ödeme alabiliyorsunuz ve maddi kayıp yaşamamış oluyorsunuz.

Faiz oranları ile daha düşük paralar ödeyeceğinizi de hesaba katarsak kaskolu taşıt kredisi alımı en mantıklı hareketimiz olabilir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisine Nasıl Başvuru Yaparım?

Çağımız teknoloji olduğu için büyük aşamalar kaydeden bankacılık sektöründe krediye başvuru kanalları bir hayli artmış durumda. Bunun için Ziraat Bankası Taşıt Kredisine başvuru yapabilmeniz için en yaygın olan internet sitesine ya da internet şubesine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Akıllı telefon uygulamaları olan Ziraat Mobil, Ziraat Tablet, çağrı merkezlerini arayarak, ATM’lerden ve SMS bankacılığından kolayca başvuru yapmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir