Ziraat bankasi tasit kredisi
ziraat bankasi tasit kredisi

Araç sahipleri genel olarak arabalarını yenilemek hatta hiç kullanılmamış araç alarak rahat etmek isterler. Ancak bu isteklerini finansman yetersizliğinden dolayı gerçekleştiremezler ya da gelirleri bulunuyorsa taşıt kredisi kullanarak istedikleri bir taşıta sahip olabilirler.

Taşıt kredisi kullanarak kullanılmamış bir araç almayı düşünen tüketiciler alım öncesi marka ve modellerine bakarken aynı zamanda en uygun taşıt kredisi veren bankalara ya da finansman kuruluşlarını araştırır ve şartları hakkında bilgi edinmeye çalışırlar.

Sonuç olarak tüketici almak istediği aracı ve modeli belirlediyse yapması gereken bankalar arasındaki kredi şartları ve özellikleri ile masrafları gibi ayrıcalıkları arasındaki farkları karşılaştırmak olmalıdır. Böylelikle alacağınız aracın fiyatını daha uygun bir noktaya çekerken, oluşacak masraflar ile daha az ödemiş olursunuz.

Bu noktadan itibaren bankalar elbette gelir getirmek, kârlarını artırmak için finansman sağlama amacındadır. Fakat bir devlet bankası hüviyetinde olan Ziraat Bankası müşterilerine uygun koşullar sağlayan kampanyalar yaparak sosyal devlet anlayışıyla isteyen kişileri araç sahibi yapmayı hedefliyor. Bu hedeflere ulaşılabilmesi için müşterilerine uygun şartlar oluşturan Ziraat Bankası Komisyonsuz taşıt kredisi alternatifini müşterilerinin hizmetine sundu. Bu anlamda bir çok banka kredi notu sorgulaması, istihbarat ücreti gibi ek masraflar hesaba eklerken Ziraat Bankası bu tür masrafların müşterilerinin cebinden çıkmasını önlemiş durumda.

Alınan kredilerin limitine göre bankaların kestiği masraflarda yükselmektedir. Bu masraflardan kaçınmak belki de araç sahibinin bir kaç taksit daha  az ödemesine neden olmaktadır.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası, talep eden müşterilerine  komisyonsuz olarak taşıt kredisi tahsisini sunarken bu tahsisin ilk şartı sıfır km ya da 5 yaşına kadar araçlar dahilinde olmasıdır. Alınan krediye 48 ay’a varan vadeler tanınırken, hususi kaydı yapılması şartıyla minübüs, kamyonet tarzı araçlara da verilmektedir. Bütün taşıt kredilerinde olduğu gibi Ziraat Bankası Komisyonsuz Taşıt Kredisi ile alınan araçların üzerine ipotek konulmakta ve bu araçlara kredi borcu bitene kadar Kasko ve araç sahibine ise hayat sigortası yapılmaktadır.

Ne Kadarına Taşıt Kredisi Alırım?

Ziraat Bankasında taşıt kredisi tahsisi için 50 bin liraya kadar olan araçların yüzde 70’ine, 50 bin liradan fazla olanların ise yüzde 50’sine yani bedelinin yarısını kredi veriliyor. Taşıt Kredisinin faiz oranı ise % 1,24. Alacağınız 70 bin lira kredi için ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 48 ay için 2 bin 50 lira.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Taşıt Kredisi başvuruları ise banka şubelerinden yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir