Ziraat bankasi sms kredi basvurusu
ziraat bankasi sms kredi basvurusu

Hızlı yol alan teknoloji, beraberinde getirdiği dijital hayatın yanında bankacılık sektörünü geliştirmekle yetinmedi. Dijital hayat yeni yasal düzenlemelerin yapılmasına neden olurken her geçen vakitte yeni düzenlemeler gebe bırakır bir hâl aldı.

Zamana ıslak imzalar dijital sisteme ayak uydurabilmek için yerini e-imzalara bırakırken kamu kurumlarıyla beraber resmi ve tüzel kuruluşlarda bu duruma habersiz kalamadı.

Üretilen sertifikalar ile e-imza’nın kolaylığına hızla alışılmış durumda ve hızlı adaptasyon süreci ile daha çok talep edilir hale geldi.

Üçüncü dünya ülkelerinde banka şubelerinin azlığı nedeniyle para alım ve gönderimi cep telefonları ile yapılırken bu sistem daha çok gelişmiş olan ülkemizde yeni kullanılan kanallardan birisi olduğu söylemek yanlış olmaz.

Yaklaşık 25 yıldır kullandığınız cep telefonları vazgeçemediğimiz en önemli parçamız gibi bize hayatta eşlik ediyor. Hayatımız kolaylaştıran telefonların en çok kullandığımız özelliklerinden birisi olan mesaj gönderme kuruluşlara yapacağımız işlemler için de rahatlık sağlıyor. Bu rahatlıklardan bir tanesi de en önemli devlet bankası vazifesini gören Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankası müşterilerine SMS yoluyla krediye başvurma olanağına sağlarken tamamen müşterilerinin rahatlığını düşünerek hareket etmektedir.

Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu

Kredi pazarlaması yapan diğer kuruluşlarda olduğu gibi Ziraat Bankasında da SMS Kredi başvurusunu bir cep telefonu uzaklığında yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankası SMS kredi başvuru numarası ise her GSM şirketinden 4747.

4747 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Her ne kadar devlet bankası olsa da diğer finans kuruluşları gibi kredi kapma yarışına girenlerden olan Ziraat kredi başvurusu için telefonunuzun SMS yazma bölümünden hangi krediyi kullanmak istediğinizi yazıyorsunuz. (KONUT ,TÜKETİCİ , TAŞIT gibi) Örnek olarak yazarsak KONUT, boşluk TC No boşluk, kredi talep miktarı boşluk, vade sayısı boşluk, aylık gelir boşluk, konut bedelini yazarak 4747’ye gönderiyorsunuz. (KONUT 12314512314 80000 120 3000 100000)

Başvuru sonrası banka size yine SMS yoluyla kredinizin durumu hakkında bilgi verirken bunun için ek bilgi ve banka şubesine gidilmesini talep bilgisi gönderebiliyor. Konut kredisi başvurusunun kabul edilmesi halinde zaten işlemlerin gerçekleştirilmesi için şahsen başvuru yapmanız gerekiyor.

Tüketici kredisi başvurusunda ise durum biraz farklı. Başvurunuz ile birlikte internet bankacılığını kullanıyorsanız sizin için daha avantajlı durumlar oluşacağı gibi hızlı kredi alabilmenizde mümkün bir hâl alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir