Ziraat bankasi musteri hizmetleri
ziraat bankasi musteri hizmetleri

Şu an vatan toprakları dışında kalan Pirot Kasabasında Memleket Sandığı adıyla kurulan fakat Cumhuriyetin ilanından önce 1888 yılında bugünkü ismini alarak Osmanlı İmparatorluğundan günümüze miras kalmış olan Ziraat Bankası devlet destekli olarak hâlâ faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çağımızın tüm gerekliliklerini alt yapısına uyarlayarak yenilikçi vizyonu ile internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı gibi ürünlerle şubesiz hizmet veren Ziraat Bankası’na ulaşım kanalları her türlü dijital ortamlara da bağlanmış durumda.

Milyonlarca müşterisine anında çözüm ortağı olabilmek adına ulaşabileceğiniz Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Çağrı Numaraları 444 00 00 ve 0 850 220 00 00 haftanın yedi günü 24 saat hizmet veriyor. Ziraat Bankası nezdinde hesabınızın olması ve kullanıma açtırmanız halinde para çekimi dışında  hemen  hemen bütün bankacılık işlemlerinizi bu telefonlar üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca yine bu numaralar üzerinden şikayetlerinizi, dilek ve tavsiyelerinizi iletmeniz de mümkün.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile yapacağınız bütün görüşmeler hem güvenliğiniz açısından hem yapılan işlemler bakımından sürekli kayıt altına alınmakta oluşabilecek hukuki zeminlerde kanıt ve dayanak  olarak kullanılabilmektedir.  Yapılan bu kayıtları hem banka için hem sizin  için olumlu bir adım olarak gösterebiliriz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinde Neler Yapabiliriz?

Aslında bu sorunun tam tersi olarak neler yapamayız diyebiliriz? Böyle değerlendirmek mantıklı olsa da telefonun diğer ucunda bizlere yardımcı olan personele bağlanmamız telesekreterin bizi yönlendirmesi sonucu oluşuyor. Banka hesabınıza giriş için TC. kimlik numarası,  varsa Kredi Kartı numaranız yada hesap numaranız ile mevcut kart şifreleriniz ile telefon tuşları yardımı ile yapılıyor. Hiç bir şekilde müşteri hizmetleri temsilcisiyle şifre paylaşımı yapmayın. Gerekli şifreler ile giriş sonrası görevli personel tarafından  yapmak istediğiniz işlemlere yönlendiriliyorsunuz.

Ülkemizin her bölgesinde en ücra ilçelerinde dahi şubesini bulabileceğiniz Ziraat Bankası yaklaşık 1800 şubesi ve buralarda çalışan 25 bin çalışanıyla müşterisinin her türlü talebini yerine getiriyor. Bununla birlikte yurt dışında onlarca ülke ve şehirde bulunan şubeleri ile yurt sınırları dışına açılmış durumda. Özellikle yurt dışına para gönderimi kişiler için sıkıntılı bir süreç oluştururken masraflı oluşu yurt dışında şubesi olan  bankaları zorunlu kılmıştır. Yapılan swiftlerin karşı tarafa ulaşması bir kaç gün alırken, Western Union ise çok pahalı bir işlem oluşturur. Bu nedenle yurt dışında para gönderimi için şubesi olan bankalar tercih edilmesi en mantıklı yoldur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir