Huda arac yasasi renaultta basladi
huda arac yasasi renaultta basladi

Yeni Hurda Araç yasasının Meclise gönderilmesinin ardından henüz yasalaşmaması aracını hurdaya ayırmak ve yeni araç alma talebinde olanları beklentiye soktu. Henüz ayrıntıları netleşmemiş olsa da, hurdaya ayrılacak araçlara devletçe verilecek 10 bin lira teşvik indirimi yapılacak olması nedeniyle araç alımı yapacakları heyecan sardı.

Kısa süre içerisinde meclisten geçmesi ile Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek olan yeni hurda araç yasası 16 yaşında ve üstündeki araçları kapsayacak şekilde yapılıyor. Her ne kadar yasalaşmamış olsa da, otomobil firmaları bu beklentileri zaman kaybetmeden karşılamak adına yeni kampanyalara imza attı.

Renault Eskiyi Geride Bırakana 10 Bin Lira İndirim Kampanyası

Yeni hurda araç yasasında değerlendirilecek olan taşıtların model aralığının belli olmasından sonra kampanya düzenleyen Renault Megane Sedan ve Clio alımlarında kullanılmak üzere 10 bin lira indirim sağlamaya başladı. Şimdiden hurda desteğini kendi bünyesinde hazırladığı kampanya ile karşılamaya başlayan Renault mevcut aracınızı sıfır araç alımı karşısında 10 bin lira değer biçerek indirim sağlıyor.

Renault Kampanyasına Nasıl Katılırım?

Renault’un hurda indirimi kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler alacakları Megane veya Clio araç için taşıtını takasa sunacak. Fakat burada aracınızın değeri çok daha yüksek bile olsa burada değerlendirilecek limit yine 10 bin lira üzerinden olacağından daha yüksek indirimler sağlanamıyor. Müşterilerine hafif ticari araçlar içinde bu fırsattan yararlanma imkanı sağlayan Renault’un kampanyası 23 Şubat ile 15 Mart tarihleri arasında geçerli olacak.

2018 model araç satışları için yapılacak olan indirim için alınacak aracın bedeli ise Renault’un resmi internet sayfasında bulunan fiyatlar üzerinden değerlendirilecek.

En Yakın Bayiden Bilgi Alın

Takasa sunulan eski araç ile yeni alınan aracın ruhsat sahibinin aynı kişinin olması gereken kampanya’ya katılımın henüz birkaç gün geçmesine rağmen ilgi gördüğünü söylersek yanılmış olmayız. Mevcut stoklarla sınırlı tutulan kampanyanın şartlarını öğrenmek, finansal destek ve diğer avantajlarınızı ayrıntılı incelemek üzere en yakın Renault Satış Bayisine uğramanız sizin için yeterli olacaktır.

Faiz İndirimlerinden Yararlanın

Renault marka araç satın almak isteyenlere Şubat ve Mart aylarında 30 bin liraya kadar 24 aylık taşıt kredisinin % 1,09 oranından tahsis edildiği gelen diğer bilgilerden. Kredi limitleri ise yasal mevzuat gereği 90 bin liraya kadar çıkarken vade süresi de maksimum 48 ay ile sınırlı. Burada faiz oranı ise % 1,39 olarak belirlenmiş.

Kısaca yeni hurda araç yasası teşviklerinden yararlanmak isteyen fakat henüz bekleme aşamasında olan tüketiciler istedikleri takdirde Renault’un araçlarından satın alarak yasayı beklemeden istedikleri ürünü indirimli olarak alabiliyorlar.

One Comment

  1. 10 bin lirada olsa indirim önemli. Bence kullanılmamış araç almak isteyen kişiler bu alternatifi kaçırmamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir