Yeni fiesta
yeni fiesta

Tamamen yenilenerek sekizinci versiyonu ile tanıştığımız Ford Fiesta medya haberlerinde yerini aldıktan sonra en merak edilen konular arasında fiyatı geliyordu. Yapılan açıklamalar ile birlikte bu merakı gideren tüketiciler aracın fiziki ve teknik özellikleri hakkında araştırma çabasına girdi.

Yeni Fiesta Neler Sunuyor?

Segmentinde her zaman iddialı olan Fiesta yeni yüzü ile daha atak daha iddialı hale geldi. Tarihinde önemli bir geçmişe sahip aracın müşteki kitlesi bulunması aracın satışı için ayrıca bir istatistik veriyor. Son dönemde ortaya çıkan teknoloji patlaması ile özellikle eğlence sistemine önem veren otomobil firmaları araç içi bağlantıları, dokunmatik ekran gibi olmazsa olmazları arasına almış durumda. Bu özelliklerden faydalanan marka ise Ford. Diğerlerine göre daha yüksek çözünürlüklü 8 inç ekrana sahip araçta Sync3 multimedya sistemi kullanılmış ve sesli komutlarla kullanıcısını her türlü bağlantı ile işlem yapmasını sağlıyor. Kaliteli ve yüksek ses sistemi ise ayrı bir özellik.

İlk Kez Çarpışma Önleme Sistemi

Ford’un uzun süredir test çalışmalarını yerine getirdiği çarpışma önleme sistemi bu araçta ilk kez sunuluyor olması sistemin nasıl çalıştığı hakkında ayrı bir merak konusu oluşturuyor. Gece görüşü gibi bir desteği de yanına alan araç spor görünüşü ve çevik yapısı ile mevcut olan kitlesine hitap ediyor ki, bu hitabın satış rakamlarına ciddi olarak yansıması bekleniyor. Aracın yol tutuşunu daha etkin hale getirmek için süspansiyonu ve elektronik tork kontrolü geliştirilmiş durumda. Bu sistemin yüzde 10 ile daha iyi yola tutunacağı kanısı var.

Ford Fiestanın Teknik Özellikleri

1.0 litre üç silindirli motora sahip aracın otomatik şanzıman seçenekler arasında ve 100 HP’lik bir güce sahip. Dizel aracı ise 1,5 lt ve 85 HP gücünde. 1,1 lt benzinli aracı ise sadece manuel vites seçeneği ile satışta.

1,5 lt dizel aracının 3,5 lt yakıt tüketici bulunurken, 1,0 ltlik benzinli motoru ise 100 km’de sadece 5,2 lt yakıt harcıyor. Keyifli sürüşleri sunan aracın ülkemizde satışı ilk etapta Trend ve yüksek kaliteli işçilik sunan modern aracı Fiesta Titanium ile yapılacak.

Herkesin merak ettiği Yeni Fiestanın Satış Fiyatları ise şöyle;

1.1 Trend 64 bin 500 TL
1.0 Ecoboost Trend 74 bin 500 TL
1.5 TDCİ 74 bin 500 TL
1.1 lt Titanium 74 bin 500 TL
1.0 Ecoboost Titanium 84 bin 500 TL
1.5 TDCİ Titanium 84 bin 500 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir