Yeni polo
yeni polo

Geçtiğimiz aylarda Almanya’da tanıtılan yeni Polo 3 farklı motor seçeneği ile Türkiye’de satışa sunulmasının ardından Polo severler aracın özelliklerine ve fiyatı hakkında bilgi edinmeye başladı.

Volkswagen grubunun B segmentinde bulanan Polo bir önceki modellerine göre 81 mm daha uzatılmış, 7 cm genişlik kazanmış ve bagaj hacmine bunlara bağlı olarak 351 litreye çıkarılmış.

3 Farklı Motor Yeni Polo’da

Türkiye’de 1.0, 1.0 TSI ile 1.6 TDI olmak üzere üç farklı motor seçeneği ile piyasaya sunuldu. Aracın ön göstergeleri tamamen yenilenmiş ve çağımızın dokunmatik ekran havasına katılmış olacak ki 6,5 inçlik ekran tüm modellerde standart olarak tüketicinin hizmetine sunuluyor. Donanım seçenekleri ise Comfortline ve Trendline ile Highline olarak belirlendi.

Yeni Polo Fiyatları Ne Kadar?

Başlangıç fiyatının 64 bin 900 lira olarak belirleyen Volkswagen Polo  1.0 TSI 95 HP Comfortline modeli 75 bin 900 lira. 1.6 TDI 95 HP manuel vites 91 bin 800 lira, 1.0 TSI 95 HP DSG Highline paketi ise 87 bin 900 lira.

Ülkemizde küçük araç sınıflarının şüphesiz en iyi araçları arasında bulunan POLO son neslini uzunca bir süre kullandıktan sonra yeni donanımları ve güvenlik paketleri ile tanıtıldı. Yeni Polo çok daha güçlü bir görünüm kazanmış ki, daha dinamik bir araç haline gelmiş. Aracın donanımında Highline bile alınsa eksiklikler bulunması şaşırtıcı. En donanımlı modelinde dahi led farlar, kör nokta uyarı sistemleri, anahtarsız çalıştırma, çarpışma uyarısı, dijital göstergeler gibi unsurların bulunmaması tüketicilerin nasıl bir tepki vereceğine merak uyandırıyor.

6. Nesil Polo

6. nesil olarak piyasaya sürülen aracın arka tasarımının BMW’ye ön tasarımın Golf’e benzetiliyor olsa da, aracın büyümesi, arka aks mesafesinin artması, bagajın genişletilmesi büyük bir ivme kazandırmış. Bu anlamda Golf’ün bagaj hacmi 380 litre ki 351 litre ile neredeyse yaklaşmış.

Türkiye’de önemli bir hayranı bulunan aracın satışları şimdiden önemli miktarlara ulaştığı haberlere konu olsa da, zamanla ne kadar satış yapacağı merak edilen hususlardan.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir