Yeni duster1
yeni duster1

Dünya çapındaki yollarda yerini almasından sonra Türkiye’de önemli bir satış grafiği taşıyan Dacia, suv modeli ile önemli yollar kat etmesinin ardından 2018 yılı sonlarına doğru yeni yüzüyle bizlerle tanışacak.

Dacia severlerin merakla beklediği yeni Duster satışa çıkarılmamış olsa da, Cenevre’de podyuma çıkarak kendisi hakkında yenilikleri gözler önüne serdi. Kasasından içeriğine kadar yeni hatları ile göz dolduran Yeni Dacia Duster gören herkesten olumlu notlar aldı. Üçüncü jenerasyonu ile Türkiye’de Suv severlerin hizmetine sunulacak olan araç 2018 yılı sonuna doğru satışa çıkarılması bekleniyor.

Yep yeni Kasa

Aracın en önemli farkındalığı dış görünüşünde olduğunu söylersek yanılmayız. Bir arazi otomobilinde arayacağınız bütün özellikleri üzerinde barındıran dış hatları önemli bir yol kat etmiş. Aracın ön ızgarası komple yenilenmiş ve Led farı ile tavan barları dikkatleri üzerinde topluyor. Arkası ve jantları da yenilenen aracın özellikle arka kısmında bulunan ışıklandırması büyük anlam katıyor.

Yeni dacia duster yollardaki yerini alıyor.

Şık Tasarım, Kaliteli Malzeme

Renault’un özelliklerini barındıran Dacia yeni Duster ile malzeme kalitesinde de değişikliğe gitmiş. Aracın ön kısmı yenilenenlerden. Konfor ve kalite bir arada sunmaya çalışılmış ki,  araca elektronik direksiyon eklenmiş. Bu sayede direksiyonun kullanım kolaylığı artırılmış durumda. Koltuklarına kadar değişime uğrayan aracın torpido gözü de büyütülmüş durumda.

Yeni dacia duster yollardaki yerini alıyor.

Ön Konsulda Değişiklik

Aracın ön konsulu da yükseltilmiş ve navigasyonu bulunanan ekranı yazılımsal olarak güncellenerek daha kullanılabilir hale getirilmiş. Elektronik olarak her türlü desteği sağlanan araçta geri görüş kamerası eklenmiş ve kör nokta uyarı sistemi, anahtarsız giriş, otomatik yanan far, kalkış ve iniş desteği ve klima severlerin en çok hoşuna gidecek kısmı otomatik bir klima eklenmiş.

Yeni dacia duster yollardaki yerini alıyor.

Dört Farklı Motor Yeni Duster’da

Önden çekişli yeni Duster yenilikçi özellikleri ile çok iddialı duruma getirilmiş. Araçta çift açılı kamera ve pusula bulunuyor. Bu sayede izlenilen ekranda anlık açı değişikliklerini görebiliyorsunuz. İki dizel ve iki benzinli dört motor seçeneği sunacak aracın benzinli almak isteyenler dilerlerse LPG opsiyonunu kullanabilecek. Önceki gibi 90 ve 120 beygirlik Dizel motor ile 115 ve  125 beygir benzinli motor seçenekleri ile satılacak.

Önümüzdeki günlerde Avrupa’da satışına başlanılacak olan aracın Türkiye’deki yollarda yerini çok geçmeden alması beklenilenler arasında.

Yeni dacia duster yollardaki yerini alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir