Renault captur
renault captur

Renault Captur

Yeni ara yüzü ile makyajlanan,  Renault’un küçük sınıfını temsil eden Captur, geçtiğimiz Mayıs ay’ı itibariyle trafikteki yerini aldı. Teknolojisine modern görünüşünü katarak rekabete hazır olduğunu gösteren araçta yapılan en önemli değişikliklerin başında ön panjurunun değişmesi ve yenilenen Led farları olduğunu söyleyebiliriz. Yeni Pure Vision farlar güçlü bir aydınlatma sağlamış ve tamponun köşelerine eklenen yeni gündüz farları ile yepyeni bir hüviyete bürünmüş.

Yeni imajı ile Captur’un her yerine küçük yenilikler eklenmiş. Renault’un en zayıf halkalarından birisi olan direksiyon kaplaması daha kaliteli hale getirilmiş. Kaliteli hale getirilen diğer bir nokta ise en çok kullanıma uğrayan vites kolunda yapılmış.

Makyajlı Yüzünü Gösteriyor

Genel fiziki görünümünde küçük dokunuşların yaşandığı aracın direksiyon ile süspansiyon işlemlerinde değişikliği gidilmemiş ki, süspansiyonun gerekli darbeleri önleyebildiği kanaatindeyim. Yine de araç içerisine asfaltın sesi ve rüzgarın sesinin gelmesinin önüne geçilemediğini söylemek isterim.

Akıllı telefonlarla erişim sağlanabilen R&Go sistemi ile aracın multimedya sistemi de değişikliğe uğramış. Yeni nesile ayak uyduran multimedya sistemi teknolojik olarak ihtiyaç duyabileceğiniz her imkana olanak sağlayacak seviyede tasarlanmış. Buna etken olarak arka görüş kamerası ve sensörleri de yenilenen parçalar arasındaki yerini almış.

Motor Gücü ve Fiyatı

Dizel ve benzinli olarak iki farklı motor seçeneği ile satılan Captur, benzinli alındığı takdirde 1197 cc motora sahip ve 120 HP gücünde. Maksimum gücü 192 km/s olan aracın dizel motoru ise 1.5 DCİ 90 HP olarak satışta. Satış fiyatı 85 bin liradan başlıyor ve EDC ile almak isteyen bunun için 6 bin 700 lira fark ödemek zorunda. Benzinli modelini almak isteyenler ise 81 bin 700 lira öderken yine otomatik şanzıman farkı 5 bin 550 lira. Bunlarla birlikte alacağınız aracın donanımına göre aracın fiyatında değişiklikler bulunduğunu hatırlatalım. Sessiz bir çalışma imkanı veren benzinli modelinin yanında güçlü bir motor ve tork arayanların ise dizel almalarını önerirsek yanlış olmaz sanırım.

Sonuç olarak;

Kısaca değinecek olursak; Renault Captur fiziki olarak çok fazla bir değişikliğe gitmemiş ve ince dokunuşlar sonrası makyajlanarak piyasaya sürülmüş. Fakat bu aracı alacak kişilerin teknolojik ve konforu sağlayan modern bir araç ile karşı karşıya kalacak oldukları bir gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir