Yeni qashqai
yeni qashqai

Yeni Qashqai

Üretime başlamasının ardından ihraç edilen ülkelerde, özellikle ülkemizde ve Avrupa’da en çok satılan SUV ünvanını ele geçiren Qashqai, yepyeni tasarımın ardından geliştirdiği teknoloji ve sürüş deneyimi ile ülkemizde de satışa çıkarılıyor.

10 Yılın En Çok Satılanı

Nissan Türkiye tarafından yapılan etkinlik ile basın mensuplarına ve meraklılarına tanıtımı yapılan araç son on yıla damgasını vurmuş durumda. Bu satışa konu olan teknoloji ve tasarımı ile her övgüyü hak eden araç tüketicilerin taleplerini yerine getirecek kadar yenilikler taşıyor. Son dönemde güvenliğe daha çok önem veren markalar arasına katılan Nissan akıllı güvenlik özelliklerinin yanında araçtaki yeni tasarım ve konfor ile en çok satılan SUV olma liderliğini sürdürecek gibi görünüyor.

2007 yılında piyasaya sürülen araç üretiminden bu yana 2,3 milyon satıldı ve bu satışlar sonrası 19 kez “yılın otomobili” unvanıyla birlikte onlarca ödülün sahibi oldu. Ülkemizdeki satış payı % 22,6 Pazar payına sahip olması onlarca marka arasında çok ciddi bir rakam olarak görülüyor. Bu yüzden pazardaki gücünün farkında olarak yeni iç mekan ile birlikte sürüş performansı da talep edilecek özellikleri arasında.

Yeni Tamponlar

Yeni Qashgai eski tasarımından uzak olarak yep yeni bir ön yüz ile daha sportif ve agresif bir görünüm kazanmış. Nissan amblemini içine alan yeni V-motion ızgararası dikkat çeken tasarımlardan. Tampondaki hava delikleri yatay ve küçültülmüş. Ayrıca köşelerdeki sis farları tercih edilebilecek donanımlardan. Aracın en yeni kimliğini yine ön farlar gösteriyor ve yanındaki gündüz led farları aracı daha dinamik göstermiş. Yenilenen aracın tamponları, çizgiler ile modern farları 3D aerodinamik efektine sahip. Köpek balığı sırtı antene sahip Qashqainin en dikkatleri çeken değişikliği ise jant tasarımı diyebiliriz. 17,18,19 inçlik jantlar sürtünmeyi en aza indirecek tasarıma sahip. Uzunluğu ise eski araca göre 17 mm artırılmış.

Üç Muhteşem Renkle Qashqai

Yeni Qashqai derin mavi, lav kırmızısı ve hipnotik bronz renk seçenekleri ile metalik ve sedef görünümü ile müşterileriyle buluşacak. Tüketicilerin en çok merak ettiği hususlar ise aracın iç tasarımı ile ilgili. Yenilenen deri direksiyonun alt kısmı düz haline getirilmesinin nedeni araca biniş ve inişlerin daha rahat hâle dönüştürülmesi olarak değerlendirebiliriz. Böylelikle kadran görünürlülüğü de artmış durumda. Türkiye’de satışa sunulacak donanım paketlerinin hepsinde standart olarak uzaktan kontrol edebileceğiniz camlar sayesinde sıcaktan korunmak için araca binmeden önce açabileceksiniz.

Motor Seçenekleri

Agrasif, spor görünümü ile sürüş zevkini verecek olan Yeni Qashqai benzinli ve dizel motor seçeneklerini sunarken altı ileri vites manuel şanzıman ile 2 veya 4 çekişli olarak piyasada olacak. 110 PS dizel aracın 100 km deki yakıtı ise 3,8 lt olarak belirtiliyor. 130 PS motorun ise 1,6 lt X-Tronic Motoru ile trafikteki yerini alacak. Otomatik vites seçeneği ise şu an bulunmayan aracın ilerleyen dönemde tüketicilere ulaşması bekleniyor.

Trafik Uyarı Sistemi

Son dönemde bütün markaların en çok yakından takip ettiği ve araçlarına uygulamaya çalıştığı trafik uyarı sistemi yeni tasarıma uygulanmış ve kör noktalar ile köşelerden araç yaklaşan hareket halindeki nesneleri sürücüye sesli v görüntülü olarak aktarma özelliğine sahip.

 Ses Sistemi

Genç neslin daha çok merak ettiği hususların arasında gelen müzik sistemleri bu araçta tamamen yenilenen donanımlar arasında. Ön camda iki tweeter, dört kapıda birer hoparlör ve arkada gizlenmiş bir subwqoofer ile muhteşem müzik keyfi bu araçta sizleri bekliyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir