Goz tarama teknolojisi
goz tarama teknolojisi

Filmlerdeki göz tarama güvenliği ile giriş hikayeleri, Yapı ve Kredi Bankasının “Göz Tarama Teknolojisi” ile gerçek oluyor.

Yapı Kredi Mobil’e Girişlerde Göz Tarama Teknolojisi Kullanılacak.

Ülkemizde ilk kez gelişmiş teknoloji kullanılarak Yapı ve Kredi Bankası mobil bankacılık girişleri olan Yapı  Kredi Mobil’e girişlerde göz damarlarındaki bilgilerden yola çıkılarak şifreleme sistemi kullanılmaya başlanıldı. Akıllı telefonlar üzerinden yapılan girişleri hızlandıran ve güvenliği üst seviyeye çıkaran programlar sayesinde yapmış olduğunuz birikimler, kredi kartlarınız ve diğer nakdi varlıklarınız güven altında olacak.

Bir çok teknolojiye öncülük eden Yapı ve Kredi Bankası devrim niteliğinde bir uygulamaya adım atarken, güvenlik ve müşteri güvenliği konusunda bir adım öne geçmenin haklı gururunu yaşıyor.

Günümüzde dijital kanalların vazgeçilemez bir durumda olmasıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutarken, kişilerin şifre girişlerini unutmaları, telefon numarası değişikliği gibi sebepler ile internet bankacılığına girememe gibi sebepler ortadan kalktı. Tek bir tarama ile hesabına girerek her türlü bankacılık işlemlerini online yapılması bir çok bankanın takip etme konusunda iştahını kabartmış gibi görünüyor.

Yenilenen Yapı Kredi Mobil ile birlikte müşterilerin çekeceği tutarı belirledikten sonra ATM’lerden hiçbir işlem yapmadan QR kodu ile para çekebilecekler. Dünyaca ünlü arama motoru olan Google tarafından örnek uygulama seçilen yapıkredi.com.tr den sonra Yapı Kredi Mobil ile Google search alt yapısını da birbirine bağlama yolu aktif hale getirildi.

Uzmanlarca Türkiye’de akıllı telefon kullanıcılarının yüzde kırkının mobil bankacılığını kullandığı belirtilirken, diğer yüzde altmışlık kısmının güvenlik gerekçelerini öne sürerek mobil bankacılığı, internet bankacılığını kullanmadığı bilinmektedir. % 47 oranında online alışveriş yapan mobil kullanıcılarının % 45 i ise mobil internet arayüzleri tarafından havale yapıyor.

Bankacılığa ait bütün işlemlerde kolaylık sağlayan igaranti, Akbank direkt, yapı kredi nuvo, yapı kredi mobil, cepte cep gibi uygulamaları android sisteminden istediğiniz gibi indirip, eft yapabilir, kredi kartı borcunu ödeyebilir, yatırım hesabı açıp yatırımlar yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir